Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн – учасник міжнародного вебінару від університету Норд

29.01.2021 13:57 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University центр післядипломної освіти ЗНУ університет Норд Розумна Північ: наукова діяльність міжнародна діяльність вебінар

27 січня відбувся міжнародний вебінар «Розумна Північ: знання, освіта та розбудова спроможності розумних міст та громад в умовах Крайньої Півночі». Головним організатором заходу став університет Норд (Королівство Норвегія). З урахуванням карантинних вимог більшість учасників вебінару, а це понад 80 науковців із Норвегії, Китаю, Фінляндії, Канади, України тощо, приєдналися до нього дистанційно за допомогою платформи Zoom. Одним із його учасників став керівник центру післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Сергій Ільїн.

Захід присвятили презентації поточного проєкту університету Норд «Розумна Північ»; відкриттю нового академічного семестру в партнерській програмі «Магістр наук в області глобального управління» тощо. А головними темами вебінару стали: «Нарощування знань для розумних міст та громад на Крайній Півночі» та «Майбутні розумні міста та громади».

Вебінар очолив директор центру Крайньої Півночі університету Норд Фроде Мелемвік. Серед спікерів були ректор університету Норд Ханна Сольхайм Хансен, міський голова м. Бодьо (Королівство Норвегія) Іда Марія Піннерьод, президент уряду графства Нордланд Томас Норволл та ін.

За словами Сергія Віталійовича, запрошення до участі в такому масштабному заході він отримав від Міжнародного фонду соціальної адаптації, за що дуже вдячний цієї установі. «Розумне місто – це місто майбутнього, – зазначив Сергій Ільїн, – воно дозволить не лише покращити життя людей, а й більш економно використовувати природні ресурси, зокрема, заощаджувати енергію тощо». Створення таких міст потребує висококваліфікованих кадрів, тож головну увагу під час вебінару було переділено саме підготовці студентів, які згодом зможуть створювати розумні міста, і передусім, в умовах Крайньої Півночі.

«Дуже цікаво і корисно було почути пропозиції стосовно цього питання від провідних науковців і педагогів з усього світу, – підкреслив Сергій Віталійович, – тож отримана інформація буде обов’язково використана в рамках реалізації проєкту “Норвегія-Україна”, який втілюється в життя центром післядипломної освіти Запорізького національного університету».

Інженерний навчально-науковий інститут