Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ для школярів провели Обласну предметну олімпіаду вишу з математики

У ЗНУ для школярів провели Обласну предметну олімпіаду вишу з математики

У ЗНУ для школярів провели Обласну предметну олімпіаду вишу з математики
01.02.2021 17:14 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU (Zaporizhzhia National University) математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування співпраця зі школами олімпіада

Тридцять першого січня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели Обласну олімпіаду вишу з математики серед учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя й Запорізької області. Відзначимо, що такі заходи для школярів проводяться з метою підтримки високої якості математичної і природничої освіти, мотивації до наук і забезпечення неперервності олімпіадного руху в Україні.

Основними завданнями олімпіади є: стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді; виявлення обдарованих учнів, їхній розвиток, надання їм допомоги у виборі  професії, залучення їх до здобуття освіти у закладі вищої освіти; реалізація творчих здібностей талановитих учнів; формування творчого покоління молодих науковців і практиків для різних  галузей суспільного життя. Нагадаємо, що представники керівництва Запорізького національного університету та науковці математичного факультету виступили з ініціативою щодо організації та проведення на базі ЗНУ обласної олімпіади ЗНУ з математики та обласної олімпіади ЗНУ з фізики згідно з планом профорієнтаційної роботи 3aпopiзького національного університету на 2020/2021 навчальний рік та враховуючи Указ Президента України № 31/2020 «Про оголошення 2020/2021 начального року роком математичної освіти в Україні», а також – із метою залучення максимальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти до Запорізького національного університету, розширення співпраці, взаємодії, налагодження зв’язків із закладами загальної середньої освіти, розвитку та реалізації творчих здібностей учнів, а також популяризації ЗНУ в українському освітньому просторі.

До організації олімпіади долучились представники керівництва вишу: перший проректор Олександр Бондар,  проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Вони побажали всім учасникам наснаги, перемоги, задоволення від спілкування з однодумцями та розширення кола знайомств. Також вони нагадали, що двері вишу будуть завжди відкриті для талановитої молоді, яка прагне стати високопрофесійними фахівцями.  Відзначимо, що викладачі ЗНУ взяли безпосередню участь у проведенні олімпіади та в перевірці виконаних завдань. Треба зазначити, що подібна практика стала вже традиційною для викладачів вишу, адже вони не вперше беруть участь у різних олімпіадах.

Загалом, за даними організаторів, участь в олімпіаді взяли 135 учнів. Так, розповідаючи про перебіг заходу, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів наголосила, що учасники олімпіади попередньо повинні були пройти реєстрацію на сайті вишу із 12 по 23 січня 2021 року (включно). Під час очної реєстрації перед початком олімпіади учасники повинні були надати документ із фотографією, що посвідчує особу учасника (учнівський квиток, паспорт, ID-картка), надати оригінал дозволу батьків та згоду на обробку персональних даних. Серед зареєстрованих учасників були представники закладів середньої освіти м. Запоріжжя та Запорізької області. При цьому, найбільша кількість учасників із Мелітопольського, Бердянського, Василівського району.

Олімпіада проходила з дотриманням усіх карантинних обмежень і правил адаптивного карантину (термометрія, соціальна дистанція, масковий режим, санітарна обробка всіх приміщень). Олімпіада проводилась очно на базі аудиторій навчального корпусу № 2 ЗНУ. А до участі допускалися лише зареєстровані до зазначеного терміну учасники та такі, що не мали наявних симптомів захворювань (температура >36.8, нежить, ГРВІ, ГРЗ) і мали засоби індивідуального захисту (медична маска). Олімпіада проводилася в один тур і тривала для 7 класів – 3 астрономічні години, для всіх інших – 4 астрономічні години. Переможці олімпіади будуть рекомендовані для участі у Всеукраїнській математичній олімпіаді (ВОМ). Звертаємо увагу школярів, що олімпіада з фізики (за програмою 11 класу для всіх охочих) відбудеться 13 лютого 2021 року.

За словами завідувача кафедри загальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н., заступника голови журі Ігоря Зіновєєва, в цьому році у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, згідно з наказами МОН України, було неможливим проведення другий і третій тур всеукраїнських учнівських олімпіад із математики та інших предметів. Своєю чергою, представники математичного факультету й керівництво університету виступили з ініціативою проведення цієї олімпіади з повним методичним забезпеченням завдань. Так, до складу журі олімпіади залучили провідних викладачів кафедри загальної математики та кафедри фундаментальної математики ЗНУ, фахівців у галузі олімпіадної математики, студентів-волонтерів, які мають досвід змагань на математичних олімпіадах, турнірах не нижче всеукраїнського етапу (це – 4 етап, міжнародний етап, відбір на міжнародні олімпіади з математики). Вони взяли участь у підготовці та перевірці завдань. Зокрема, завдання для олімпіади розробили представники журі ЗНУ та журі Київської міської олімпіади з математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вони передбачали 3 рівня складності. Так, олімпіада передбачала 2 завдання підвищеного рівня складності шкільного курсу та 3 завдання олімпіадного рівня.

Відзначимо, що до складу журі й експертної групи олімпіади увійшли: декан математичного факультету ЗНУ, д.т.н., професор, голова журі Гоменюк Сергій Іванович; завідувач кафедри загальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н., заступник голови журі Зіновєєв Ігор Валерійович; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н., секретар журі Красікова Ірина Володимирівна; доцент кафедри загальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Стеганцева Поліна Георгіївна; старший викладач кафедри загальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Гречнсва Марина Олександрівна; доцент кафедри загальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Спиця Оксана Геннадіївна; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Д'яченко Наталія Миколаївна; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Клименко Михайло Іванович; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Панасенко Євгеній Валерійович; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Стрєляєв Юрій Михайлович; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.т.н. Тітова Ольга Олександрівна; доцент кафедри фундаментальної математики ЗНУ, к.ф.-м.н. Ткаченко Ірина Григорівна; старший викладач кафедри програмної інженерії ЗНУ Манько Наталія Іванівна-Володимирівна; призер 4 етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики 2012 року, координатор міжнародної олімпіади EGMO 2019 Олександр Олександрович Дашков; студент 4 курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, призер 4 етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2016 року Авраменко Микола Миколайович; завідувач кафедри фундаментальної математики ЗНУ, професор, д.т.н. Гребенюк Сергій Миколайович і професор кафедри програмної інженерії ЗНУ, д.т.н. Чопоров Сергій Вікторович.

Серед учасників олімпіади були учні середньої школи й учні старшої школи. Вони поділились своїми очікуваннями від олімпіади. Учень 10 класу Дніпрорудненської спеціалізованої школи I-III ступенів «Світоч» Олександр Ряхін зазначив: «Олімпіада – це пізнавальний захід, який допомагає продемонструвати свої можливості. Тому я вирішив спробувати свої сили та перевірити знання з математики. Я навчаюся в спеціалізованому класі з математичним профілем, тому ретельно готувався, повторював теорію, вирішував різні типи задач і розраховую отримати призове місце. Минулого року в мене вже був досвід участі в обласній олімпіаді. Крім того, я здобував призові місця на районних олімпіадах із математики».

Учениця 7 класу Дніпрорудненської спеціалізованої школи I-III ступенів «Світоч» Домініка Овчаренко розповідає: «Я вирішила спробувати взяти участь в цій олімпіаді, хоч і навчаюсь в спеціалізованому класі, де поглиблено вивчають англійську й українську мови. До олімпіади готувалась самостійно і ретельно, адже знаю, що підготовка у багатьох учнів із фізико-математичних класів міських шкіл на високому рівні. Сподіваюсь здобути або призове місце, або хоча б ввійти до п’ятірки кращих. Минулого року я теж брала участь в районних олімпіадах, де займала, поки що, тільки друге місце».

Учень 10 класу 28 гімназії м. Запоріжжя Сергій Самченко ділиться своїми планами: «Головною мотивацією взяти участь в олімпіаді для мене є власний саморозвиток та можливість стати призером. У мене вже є досвід участі у всеукраїнській олімпіаді, але тоді мені не вистачило лише 1 балу, аби стати переможцем. Я навчаюсь в класі з математичним профілем і є призером (3 місце) всеукраїнської олімпіади з інформатики. Крім того, я брав участь у Європейській юніорській олімпіаді  з інформатики “EJOI”. Сподіваюсь, що на цій олімпіаді зможу продемонструвати високий рівень знань».

Аналізуючи особливості проведення олімпіади, її організатори відзначають, що учні відповідально поставилися до підготовки: відчутно було їхнє позитивне налаштування, адже олімпіадні змагання – це можливість продемонструвати свої аналітичні здібності та фахові знання.

Нагадаємо, що результати олімпіади будуть оголошені впродовж 10 днів і розміщені на офіційному сайті Запорізького національного університету. Переможцям надішлють повідомлення електронною поштою за вказаними ними адресами упродовж 10 днів із дня проведення олімпіади. Крім того, електронний сертифікат учасника олімпіади буде також надіслано кожному учаснику на вказану при реєстрації електронну пошту.

Вручення дипломів переможців планується на дні відкритих дверей Запорізького національного університету та математичного факультету ЗНУ.

Більше деталей - у ролику за покликанням: https://https://www.youtube.com/watch?v=Sh378ygMayc

 

 

 

 

Схожі новини