Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету менеджменту, засновниця та керівниця SPA-салону «Revive» Аліна Гайдай

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету менеджменту, засновниця та керівниця SPA-салону «Revive» Аліна Гайдай

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету менеджменту, засновниця та керівниця SPA-салону «Revive» Аліна Гайдай
02.02.2021 12:44 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Менеджменту ZNU Zaporizhzhia National University факультет менеджменту відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий матеріал присвячений розповіді  про досвід професійного становлення й успіху вихованки вишу Аліни Гайдай, яка у 2019 році закінчила магістратуру факультету менеджменту за спеціальністю «Менеджмент бізнес-адміністрування», а на сьогодні –  засновниця та керівниця SPA-салону «Revive». В інтерв’ю вона поділилась своїм розумінням професії, життєвим досвідом і надала корисні поради студентам й абітурієнтам.

 - Пані Аліно, чому свого часу для здобуття вищої освіти обрали саме ЗНУ і факультет менеджменту?

- Я розглядала для вступу два виші: КПІ у Києві та ЗНУ в Запоріжжі. Але зупинила свій вибір саме на ЗНУ, бо в подальшому планувала відкрити тут свій власний бізнес. Я вважаю, що саме в ЗНУ можна отримати якісну й ефективну освіту.

- Який Ваш найкращий спогад про студентські роки навчання?

- Напевно, це – святкування Дня студента в перші роки навчання, коли збирався весь факультет, старші і молодші курси. При цьому старшокурсники розповідали про навчання, про власні реалізовані проєкти й бізнес-ідеї.

- Що саме справило на Вас найбільше враження під час навчання у ЗНУ?

- По-перше, це – викладачі, які у власній неповторній манері передавали нам свої знання й досвід. Під час навчання й засвоєння матеріалу в нас була змога зробити свої власні висновки, аналізувати й приймати рішення, реалізовувати свою фантазію та потенціал. Це завжди підтримувалось викладачами факультету й зараз дуже допомагає в підприємництві.

- Які знання і професійні навички, здобуті під час навчання, знадобились у подальшому професійному житті?

- Це – вміння структурувати й правильно доносити інформацію в письмовому чи електронному вигляді, працювати з фаховою документацією. Зокрема, цьому сприяло виконання курсових і дипломних робіт,  індивідуальних завдань, тощо.

- Розкажіть про себе: в якій галузі сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

- Я – керівниця й засновниця SPA-салону «Revive». Це – не великий SPA-салон із 9 співробітниками. Цей бізнес-проєкт ми реалізували разом із моєю сестрою.

- Чому Ви вирішили пов’язати своє життя саме з цим фахом?

- Коли я вступала на факультет менеджменту, я завжди знала, що буду підприємцем і реалізую рано чи пізно свій потенціал у бізнесі, у мене буде своя справа, де буде все залежати від мене та моєї сестри. Це і стало мотивацією у виборі майбутньої професії, в опануванні практичних знань і вмінь від провідних фахівців-практиків факультету менеджменту, які мають досвід ведення бізнесу, досвід в спілкуванні з клієнтами. Крім того, викладачі факультету допомагають опановувати фахові знання шляхом аналізу інформації та застосування її на практиці.

- Що Вас надихає і мотивує працювати? Які Ваші професійні пріоритети?

- Мене надихають задоволені клієнти, які після різних процедур залишають позитивні відгуки. Коли ти отримуєш віддачу від роботи та бачиш результат – це надихає йти далі й покращувати свої професійні навички. Для мене особливо важливо в роботі – це пунктуальність, мотивація і бажання працювати.

- Три головні потрібні якості для успішної діляьності у Вашій професії?

- Це – креативність, вміння не зупинятись на досягнутому, а йти далі, вірити в себе й розвиватись, не звертаючи увагу на невдачі та негативний досвід. Навпаки, необхідно, щоб невдачі стимулювали до подальшої роботи над собою. При цьому важливо знати, чого ти хочеш. Саме ці якості відрізняють успішних людей.

- Що саме Ви цінуєте у своїй професії найбільше?

- Вдячні відгуки клієнтів, які дуже мотивують ставати краще. Я не можу сказати, що негативні відгуки клієнтів мене дуже засмучують. Я думаю, їх необхідно сприймати як досвід і урок. Саме це дає поштовх виправитись і подивитись на свою роботу з іншого боку. Іноді ми не помічаємо своїх помилок і неправильних дій, а зауваження в роботі дають змогу виправитись. Кожен власник бізнесу чи підприємець повинен прислухатись до різних відгуків та думок клієнтів.

- Що допомогло Вам бути успішною у роботі й професії, які знання й навички необхідно для цього здобути?

- Це – працелюбність, але для успіху в роботі не обов’язково просиджувати по 12 годин на роботі. При цьому важливий коефіцієнт корисної дії:- коли ми за мінімум часу повинні  встигнути зробити якомога більше справ. Саме працездатність і є показником успішної людини.

- Найефективніша порада, яку Ви дізнались під час своєї професійної кар’єри, а також від викладачів під час навчання?

- Я згадую слова наших викладачів, зокрема Даміра БікуловаСвітлани Маркової, які радили ніколи не здаватись, завжди рухатись до своєї мети, не втрачати на цьому шляху мотивації та запалу.

- Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?

- Ні, я нічого би не змінювала у своєму житті. Якби в мене була можливість повернути час назад, я б прожила його так само. Я вдячна всім своїм помилкам і тому досвіду, який здобула. Якби не цей досвід, я би не стала такою, якою я є. Тому ніколи не потрібно жалкувати про минуле, потрібно, навпаки, враховувати всі свої помилки й думати тільки про майбутнє. Минуле не зміниш, в теперішньому часі ми зараз живемо, а майбутнє – це те, над чим завжди необхідно замислюватись. Звичайно, між тим, що ти замислив і реалізацією цього, не повинен бути великий проміжок часу. У нас впродовж життя та впродовж дня виникає дуже багато цікавих і геніальних ідей, тому потрібно їх записувати та реалізовувати. У будь-якому випадку ці ідеї не потрібно втрачати, а запам’ятовувати, можливо, одна з них може стати успішним проєктом у майбутньому.

-Чи багато у Вас нереалізованих мрій і бажань, і з чим вони пов’язані? Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє?

- У мене завжди дуже багато ідей, які я фіксую. І багато з них так і не були реалізовані. Але це не означає, що їм немає місця в майбутньому. Я вбачаю своє подальше професійне майбутнє у відкритті мережі SPA-салонів, у відкритті франшизи та розвитку бізнесу не тільки в Україні, але і за кордоном.

- Що Ви порадите молоді для здобуття практичних навичок під час навчання?

- Замислюватись над майбутнім потрібно вже зараз  і працювати вже зараз, а навчання в університеті цьому і сприяє, й допомагає. Студенти повинні замислюватись над тим, чим вони будуть займатись через 5 років, через 10 років, ким вони хочуть стати. Це потрібно починати реалізовувати якомога раніше. Ми із сестрою розпочали реалізовувати свою бізнес-ідею разом, коли я була на 3 курсі, а вона – на другому. Ми довго робили ремонт приміщення. А робота в салоні і з персоналом нам допомагала під час навчання в університеті. Чим більше ти робиш, тим більше ти встигаєш.

 

 

 

 

 

 

 



Олена Переверзєва

Схожі новини