Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного інституту, фахівчиня із міжнародних відносин і інвестицій облради Альона Гавриленко

05.02.2021 13:36 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історія успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжується втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Цього разу наша розповідь про досвід професійного становлення й успіху вихованки інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Альони Гавриленко, яка у 2013 р. завершила навчання за спеціальністю «Економіка підприємства», а сьогодні працює у Запорізькій обласній раді, де займається міжнародними відносинами і інвестиціями.

- Пані Альоно, як Ви обирали для себе місце навчання та спеціальність?

- Про Запорізьку державну інженерну академію (нині – інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ) знала з дитинства. Тут у патентному відділі працювала мамина тітка й моя бабуся Олена Сєдова. Від неї мама чула добрі відгуки про цей виш, от і обрала його для навчання. Мати стала студенткою дуже перспективної тоді кафедри напівпровідників і діелектриків (сьогодні це – кафедра мікроелектронних та електронних інформаційних систем). А ще інженерна академія поєднала моїх батьків, бо вперше вони зустрілися в профілакторії на о. Хортиця.

Те, що цей заклад вищої освіти так багато важив для моїх рідних, звичайно, вплинуло і на мене. Проте зробити остаточний вибір мені допомогло те, що, ставши студенткою інженерної академії, я могла отримати дві освіти. На той час існував договір про паралельне навчання із Запорізьким юридичним інститутом. Мені така можливість здалася дуже привабливою й перспективною. Проте через низку зовнішніх причин (я була серед тих, хто першими складав ЗНО, до того ж, виникли проблеми у ЗЮІ) здобула тільки одну освіту – економіста. Я дуже пишаюся цією освітою, і рада, що отримала її. Та від своїх планів відмовлятися не стала й через три роки здобула юридичну освіту. Отримання першої освіти дуже допомогло мені правильно організувати освітній процес і раціонально використовувати час.

- Які Ваші найяскравіші спогади з часів навчання?

- Скажу відразу,: моє студентське життя не обмежувалося навчанням. У мене було дуже насичена позанавчальна діяльність, а це – найкраще, що могло статися в ті роки. Факультет і в цілому академія, починаючи з першого курсу, давали можливість реалізувати себе в науці, творчості, спорті, самоврядуванні, словом, де тільки забажаєш. Часто ми самі ініціювали та проводили заходи, а це – захопливий процес та досвід від моменту задумки до його реалізації: останньої ноти пісні або останнього виступаючого. Саме в ЗДІА я здобула перший серйозний досвід роботи в команді, тайм-менеджменту, лідерства, відчула плюси та мінуси, а також деякі нюанси самоврядування в колективі; мала змогу виступати на публіці, займатися проєктним менеджментом, тобто всім тим, що серйозно допомогло в подальшому житті.

- Хто з викладачів запам’ятався найбільше і чому?

- Майже кожен із них щось мені дав: хтось – у плані знань, хтось – більше в плані життєвих історій і повчань. Викладачі гартували характер і вміння міркувати. Серед тих, хто найбільше запам’ятався Алла Михайлівна Ткаченко, Ольга Василівна Петухова, В’ячеслав Валентинович Глущевський, Олексій Володимирович Василенко, Ірина Вікторівна Чернова, Олена Олексіївна Ільїнкова та багато інших людей з інженерної академії. Згадується, їхня манера викладати, підхід до справи й до різноманітних позанавчальних ситуацій.

- Пані Альоно, як саме допомагає у Вашій професійній діяльності отримана освіта?

- Я працюю в Запорізькій обласній раді й займаюся міжнародними відносинами та інвестиціями. До цього опікувалася комунікаціями в обласній раді й працювала економістом у ПАТ «Запоріжсталь». Тож можу з упевненістю стверджувати, що здобута освіта завжди допомагає в професійній діяльності. Хоча в моєму випадку стають у пригоді не тільки знання, а й досвід, отриманий у позанавчальній діяльності в студентські роки.

- Яким Ви бачите подальший кар'єрний розвиток?

- Тільки зростання і тільки вперед! Всі «задатки» для цього в мене є.

- Звичайно, Ваше життя не обмежується трудовою діяльністю. А чим Ви захоплюєтеся крім роботи?

- Подобаються прогулянки на свіжому повітрі. Читаю художню й пізнавальну літературу. Захоплююся спортом, творчим рукоділлям, аудіо-, відео-, візуальним «поглинанням» пізнавальної та навчальної інформації. Тож продовжую себе всебічно розвивати.

- Пані Альоно, що б Ви хотіли побажати нинішнім старшокласникам та студентам?

- Старшокласникам, передусім, бажаю обирати саме те, що їм насправді подобається, або те, чому мріють навчитися. Необхідно завжди бути зацікавленими в отриманні знань – тільки так буде дійсно цікаво навчатися, і саме це допоможе досягнути справжнього успіху!

А студентам побажаю не обмежуватися лише «парами» й підготовками до них. Необхідно знаходите час, аби отримувати задоволення від студентських років. Саме в ці роки молодь оточують різні люди з різноманітними інтересами. Розділивши вподобання своїх друзів й одногрупників, можна дізнатися більше, і це неодмінно допоможе розширити кругозір.

Інженерний навчально-науковий інститут