Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Створення e-курсу для вчителів, розробка стратегії багатомовної освіти, написання й оновлення навчальних курсів: проєкт «MultiEd» спланував роботу на 2021 рік

Створення e-курсу для вчителів, розробка стратегії багатомовної освіти, написання й оновлення навчальних курсів: проєкт «MultiEd» спланував роботу на 2021 рік

Створення e-курсу для вчителів, розробка стратегії багатомовної освіти, написання й оновлення навчальних курсів: проєкт «MultiEd» спланував роботу на 2021 рік
08.02.2021 10:00 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології проєктна діяльність міжнародна діяльність проєкт Еразму+ MultiEd

 Четвертого лютого відбулося засідання партнерів консорціуму проєкту Еразмус+ КА2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України (MultiEd)», де спланували роботу на 2021 рік.  Адміністративно-менеджерську нараду модерували представники грантхолдера Університету Тарту (Естонія): координатори і менеджери Крістіна Каллас, Олександра Головко і Крістіян Клаукс. Від Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) команду представляли проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, координатор, завідувач кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських і менеджер, доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова.

Робоча зустріч була дуже насиченою, адже всі європейські й українські партнери мали обговорити спільний план заходів і визначитися з дедлайнами та звітністю. А робота буде дуже активною. До кінця весняного семестру розроблятиметься декілька напрямків діяльності за проєктом.

По-перше, Астонський університет (Великобританія) разом з іншими партнерами з ЄС – Університетом Тарту (Естонія) і Гейдельберзьким університетом (Німеччина) – мають організувати для український колег семінар зі створення електронного курсу для вчителів українських закладів середньої та вищої освіти «Методологія інтегрованого навчання предмету і мови (CLIL)», який планується розмістити у відкритому доступі на платформах електронного навчання університетів-партнерів. Такий курс дасть змогу вчителям безоплатно отримати ресурси, методичні розробки і найактуальніші знання з методології CLIL від європейських і вітчизняних експертів і застосовувати їх в українських школах і ЗВО.

По-друге, європейські партнери спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні проведуть низку робочих зустрічей і методичних нарад щодо підготовки силабусів та інших методичних матеріалів для українських ЗВО, які за планом проєкту мають створити нові і оновити існуючі навчальні програми такурси на факультетах іноземних мов. Ця робота триватиме аж до часу запуску й пілотування цих курсів, що розпочнеться у 2021-2022 навчальному році.

По-третє, масштабним напрямком роботи, яким керуватиме ЗНУ у співпраці з Університетом Тартуським, є проведення опитування студентів ЗВО-партнерів України щодо їхнього досвіду багатомовної освіти. Таке опитування має бути завершено в цьому семестрі, а його результати будуть за основу написання стратегій багатомовної освіти у кожному з вишів-учасників та Національних рекомендацій «Багатомовна вища освіта в Україні».

Також на робочій зустрічі обговорювалися поточні питання реалізації проєкту, зокрема закупівлю обладнання для українських вишів і проведення дисимінаційних семінарів, тренінгів і воркшопів, які до завершення обмежувальних заходів, пов’язаних із пандемією коронавірусної хвороби, мають проводитися онлайн.

 

 

 

Схожі новини