Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наймасштабніший та найтехнічніший кейс-чемпіонат України для студентів «Mstudent Champ-2021» розпочався

11.02.2021 09:30 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут Метінвест кейс-чемпіонат Mstudent Champ-2021

Дев’ятого лютого відбулося яскраве відкриття студентського чемпіонату «Mstudent Champ-2021», приуроченого до 15-річчя національного лідера у виробництві залізорудної сировини і сталі Метінвесту. Активну участь у «Mstudent Champ-2021» взяли представники інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Дев’ять випускових кафедр інституту утворили майже півтора десятка команд, кураторами яких виявили бажання стати 7 докторів наук і 6 кандидатів наук. До інститутських команд увійшли 28 студентів бакалавріату та 11 магістрантів, які навчаються як за денною, так і заочною формами навчання, а також один аспірант. Команди розподілилися по всім чотирьом запорізьким підприємствам ТОВ «Метінвест Холдинг».

Кейси від ПАТ «Запоріжсталь» обрали команди кафедр металургії; обробки металів тиском; обліку, аналізу, оподаткуванню та аудиту та кафедра інформаційної економіки, підприємництва та фінансів. Кейсові завдання від ПрАТ «Запоріжвогнетрив» взялися вирішувати студенти кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів і кафедри менеджменту організацій та управління проєктами. ТОВ «Запорізький ливарно-механічний завод» запропонувало завдання, якими зацікавились команди кафедр електротехніки та енергоефективності; механічного обладнання; прикладної екології та охорони праці; інформаційної економіки, підприємництва та фінансів, а також кафедри обліку, аналізу, оподаткуванню та аудиту. А над кейсовими завданнями від ТОВ «Метінвест-Промсервіс» працюватимуть студенти та магістранти кафедр промислового та цивільного будівництва, а також – механічного обладнання.

Відкриваючи урочисту подію, керівник і  засновник головної кейс-спільноти України «Сasers» Євген Урсалов привітав всіх учасників події. Він розповів про мету «Mstudent Champ». Зазначив, що за допомогою кейсів учасники вирішуватимуть реальні ситуації бізнесу тощо. Окрему увагу було приділено строкам і обґрунтованому заповненню «Мотиваційної анкети», адже тільки після того, як вона буде позитивно оцінена на підприємстві, команда зможе пройти на наступний етап. Родзинкою церемонії стала можливість зустрічі з топ-менеджерами компанії. Зокрема, учасники зустрілися з Ольгою Лук’яненко - керівником персоналу керуючої компанії Групи «Метінвест». Познайомилися з директором департаменту з взаємодії із колективом Групи «Метінвест» Костянтином Войцеховським, директором з операційних поліпшень комбінату «Запоріжсталь» Андрієм Акулічем, генеральним директором Криворізького ремонтно-механічного заводу Миколою Гончаренком, директором із персоналу та адміністрації комбінату «Азовсталь» Андрієм Голтвенком.

Оскільки велика й активна робота над виконанням завдань кейсу буде проходити безпосередньо на підприємствах, ведучий познайомив учасників із присутніми на заході керівниками підприємств ТОВ «Метінвест Холдинг». Так, генеральний директор Криворізького ремонтно-механічного заводу Микола Гончаренко зазначив, що, будучи студентом, сам із задоволенням став би учасником такого проєкту. Адже, не бачивши підприємства, важко зрозуміти, як саме воно функціонує. А можливість отримати досвід перебування на виробництві – це дуже круто! Запросили глядачів і до кабінету генерального директора ТОВ «Запоріжсталь» Олександра Мироненка, який, за словами ведучого пана Євгена, «знає про металургію все і навіть більше». Олександр Григорович побажав учасникам успіхів і здорової конкуренції. Він висловив сподівання, що отримані результати кейсових завдань принесуть підприємству нові виробничі рішення, які прискорять розвиток комбінату.

Серед спікерів був і учасник кейс-чемпіонату-2019, а зараз – менеджер сервісу ТОВ «Криворізький ремонтно-механічний завод» Владислав Міщенко. Він поділився своїм досвідом участі в Mstudent Champ-2019 і зазначив, що для студента, який не бачив реального виробництва сталі, така нагода, як участь у кейс-чемпіонаті, дуже корисна, цікава й пізнавальна. Після урочистого відкриття учасники зустрілися з представниками підприємств у чотирнадцяти віртуальних team-кімнатах, де з ними спілкувалися ментори, відповідаючи на всі питання, що виникли у студентів. Отже, «Mstudent Champ-2021» стартував. Тож у добру путь, шановні студенти! Хай вам щастить!

Інженерний навчально-науковий інститут