Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістрантка ЗНУ перемогла в конкурсі студентських журналістських розслідувань

Магістрантка ЗНУ перемогла в конкурсі студентських журналістських розслідувань

Студентка 1 курсу магістратури факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Вікторія Чернова посіла перше місце в конкурсі студентських журналістських розслідувань із роботою «Фонтан корупційних ідей, або Куди у Василівці злили державні кошти». Як приз магістрантка отримала сучасний ноутбук. Конкурс проводився у рамках проєкту «Використання даних у боротьбі проти маніпуляцій та дезінформації», що реалізовується у 2020 – 2021 роках.

Його головною метою є покращення підготовки майбутніх регіональних журналістів за допопомогою розповсюдження інформації про роботу з первинними даними, їх використанням у журналістській практиці та посилення знань про фактчекінг як засіб боротьби проти пропаганди, а також – завдяки практичному залученню журналістів-початківців до створення матеріалів на викривальну тематику.

Вікторія Чернова поділилася своїми емоціями від перемоги: «Звісно, для мене дуже приємно та неочікувано було стати призеркою конкурсу! Я завжди цікавилася розслідувальною журналістикою й доступом до інформації, активно беру участь у проєктах, пов’язаних із медіа та громадськими журналістами. Моє майбутнє магістерське дослідження теж буде напряму пов’язане з розслідувальною журналістикою. Тому участь у цьому конкурсі була для мене надзвичайно цікавим і корисним досвідом. А оскільки однією з вимог до конкурсного матеріалу була його локальність, я ще змогла знайти в процесі підготовки багато цікавої інформації про рідне місто, яку потім, можливо, використаю для наступних розслідувань».

Проєкт здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії в межах програми TRANS. За його подальшими активностями можна слідкувати на сторінці проєкту.

Вікторія Чернова