Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Школі Конфуція ЗНУ радо зустріли початок нового року за китайським календарем – року Білого Металевого Бика

12.02.2021 15:35 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція вивчення китайської мови міжнародна діяльність свято

Дванадцятого лютого 2021 року шанувальники східної культури й традицій у всьому світі святкують прихід Китайського Нового року. Цього дня, згідно розрахунку за сонячно-місячним календарем, розпочинається рік Білого Металевого Бика. Не залишися осторонь від відзначання цієї знаменної для мешканці Китаю дати і представники Школи Конфуція ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Адже завдання цього структурного підрозділу вишу не лише надати змогу викладачам і студентам ЗВО та всім охочим мешканцям Запоріжжя опанувати китайську мову, вивчити написання ієрогліфів тощо. Значну увагу викладачі мовних курсів – науково педагогічні працівники із вишу-партнера ЗНУ – Аньхойського педагогічного університету (Китай) приділяють знайомству слухачів курсів із китайськими звичаями та традиціями.

Ось і цього року, попри карантинні обмеження, керівництво Школи Конфуція – директори У Шихун (від китайської сторони) та Володимир Волков (від української сторони) влаштували незабутнє свято для її співробітників і всіх охочих, яких зацікавило святкування Нового року – найважливішого свята в китайському календарі.

Перші два поверхи навчальному корпусі № 6, де розташована Школа Конфуція, виглядають святково й ошатно, адже тут розмістили традиційні китайські прикраси. Кожна така прикраса має символічне значення: це – або оберіг, або побажання усіх гараздів у новому році.

Крім того, на честь свята його учасники приготували китайські новорічні страви під керівництвом Дай Бінга, який викладає у Школі Конфуція каліграфію і водночас є фахівцем із традиційної китайської кулінарії. У приготуванні страв, що часто мають символічне значення й повинні сприяти успіху в новому році, взяли участь керівники Школи, її викладачі – Ген Ліпінг, Ксіа Юєксіа, Ван Цзінчжоу, фахівець Анна Переверзєва.

А на свято також запросили студентів відкритої в цьому навчальному році спеціальності «китайська мова та література» факультету іноземної філології та голову Запорізької обласної федерації ушу, із якої постійно співпрацює Школа Конфуція, Євгена Шульгу.

На учасників свята чекали не лише святкові китайські страви та щирі привітання, але й новорічні подарунки, які з найкращими побажаннями вручив усім присутнім директор Школи Конфуція (від української сторони) Володимир Волков.

А викладач-каліграф Дай Бінг усім подарував намальовані ним ієрогліфи-привітання, що значать «щастя».

Колектив Школи Конфуція вітає всіх, хто відзначає це чудове свято, та бажає всіх гараздів.

Більше інформації про Школу Конфуція всі, хто прагне опанувати китайську мову, знайдуть на її сторінці: http://sites.znu.edu.ua/confucius/