Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-дизайнери поділилися досвідом здобуття неформальної освіти за підтримки ЗНУ

Студенти-дизайнери поділилися досвідом здобуття неформальної освіти за підтримки ЗНУ

Студенти-дизайнери поділилися досвідом здобуття неформальної освіти за підтримки ЗНУ
12.02.2021 16:00 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології освітній процес неформальна освіта

Під час дистанційного навчання онлайн-платформи неформальної освіти стали надійним джерелом набуття й вдосконалення професійних умінь та навичок як викладачів, так і здобувачів освіти. Тож студенти освітньої програми «Графічний дизайн» факультету соціальної педагогіки та психології скористалися можливостями безкоштовного доступу від Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) до платформи Coursera. Серед 3800 онлайн-курсів і 400 спеціальностей майбутні дизайнери обрали низку цікавих курсів від провідних закладів вищої освіти Європи та США: графічний дизайн, брендинг, фешн-ілюстрація, гейм-дизайн, растрова графіка, колористика і композиція, технічний рисунок тощо.

А кілька студенток, які успішно закінчили обрані фахові курси й отримали сертифікати Coursera, скористалися можливістю зарахувати результати навчання, отримані в неформальній освіті згідно з відповідним Положенням Запорізького національного університету.

Зокрема, студентка 4 курсу Анастасія Павленко пройшла курс «Brand New Brand» від California Institute of Arts, розміщений за покликанням: https://www.coursera.org/learn/brand-new-brand?#syllabus Настя поділилася враженнями від навчання: «Мені сподобались матеріали курсу, цікаві приклади, що супроводжували корисну теорію, а також – можливість онлайн-перегляду проєктів інших студентів із різних куточків світу та оцінювання їх за певними критеріями. Це допомагало моєму процесу навчання та акцентувало увагу на деяких нюансах у власній роботі.

Ключовим завданням була розробка візуального стилю для компанії, яку ти сам вигадуєш. Як говорив викладач курсу Michael Worthington (Program in Graphic Design Faculty CALARTS, Los Angeles, USA), «це може бути навіть щось фантастичне чи нереальне, головне, щоб це вас надихало». Я виконала фірмовий стиль для компанії, яка вирощує чорницю та займається її реалізацією. У проєкті я зробила акцент на колір та характер шрифтів. Загалом мені дуже сподобалось, це був цікавий досвід. Я навчилася структурувати свою роботу та виконувати її послідовно, виділяти сильні сторони проєкту в презентації. Дякую за таку можливість ЗНУ!».

А на додачу до вагомого внеску у власне портфоліо та досвіду закордонної дизайн-освіти, Анастасія зможе зарахувати 1,5 кредити з виробничої (переддипломної) практики у 8 семестрі. Бо згідно з Положенням Запорізького національного університету про порядок визнання результатів навчання, отриманих в неформальній освіті, на кафедрі дизайну факультету соціальної педагогіки та психології була створена Предметна комісія у такому складі: доцентка Ірини Козич (заступник декана з навчальної роботи), доцентка Лідія Коваль (гаранта ОП «Графічний дизайн»), старші викладачі Ганна Чемерис, Олександр Брянцев, Анна Виноградова та Вероніка Сілогаєва. На своєму засідання, яке вівдбулося 8 лютого, комісія вивчила зміст результатів навчання (умінь, компетентностей), отриманих студентами в неформальній освіті, та співвідношення цих результатів із дисциплінами освітньої програми «Графічний дизайн».

Таким чином додаткові бали з дисципліни «Візуальні комунікації» отримає й третьокурсниця Вікторія Барабаш. Вона навчалася на багатокомпонентному курсі «Fundamentals of Graphic Design» від California Institute of Arts., розміщеному за покликанням: https://www.coursera.org/learn/fundamentals-of-graphic-design?#syllabus На своїй фейсбук-сторінці Віка опублікувала отриманий сертифікат «Coursera» та подякувала за таку можливість університету, куратору групи Анні Виноградовій за інформаційну підтримку в телеграм-каналі кафедри й мотивацію до навчання.

Студентка другого курсу «Графічного дизайну» Софія Андріяш встигла плідно попрацювати й успішно пройшла одразу кілька онлайн-курсів і вже в наступному семестрі конвертує здобуті сертифікати в додаткові бали з дисципліни «Комп’ютерні технології».

Софія поділилася думками під час співбесіди: «Завдяки університету, я на карантині змогла не тільки продовжити дистанційне навчання за своєю освітньою програмою, а й отримала можливість поповнити знання навіть за кордонами нашої держави. Так я почала свій шлях на платформі Coursera з університету в Колорадо. На курсі «Graphic Elements of Design: Color Theory and Image Formats», розмиіщеному запокликанням: https://www.coursera.org/learn/graphic-elements-design?#syllabus , я змогла повторити деякий матеріал, який нам викладали в Запорізькому Національному, а також дізналася нове і змогла порівняти методи викладання і подачі матеріалу. Креативні самостійні завдання я виконувала з неабияким запалом (*Софія продемонструвала розроблений нею веб-банер для туристичної компанії*). Актуально, що під час світового карантину, викладачка курсу Lori Poole (University of Colorado, Boulder, USA) запропонувала нам зробити не просто банер для туристів, а рекламу, яка б була націлена на онлайн-туризм. Наступний курс був не менш цікавим. Я вибрала напрям «Fashion-ілюстрація: технічний рисунок». Це був дуже емоційний вибір: отак, побачила, прочитала про курс і зрозуміла: "хочу". Мене дуже надихнуло те, що викладач почав роботу з основ, ми самостійно створювали шаблони (які пізніше стали в пригоді під час роботи), ми малювали дрібні деталі (ґудзики й застібки, драперії), вивчали фасони одягу, їхню актуальність і призначення. Фіналом курсу стало індивідуальне завдання – ми створювали комплект одягу тільки за його описом. Це було найбільш цікаво, часом відчувала себе Шерлоком, бо не мала права впустити жодну деталь! І ось, коли я думала, що вже просто втомилася від такого насиченого й об'ємного курсу, раптом натрапила на ще один. Прочитавши коментарі, зрозуміла, що точно хочу прослухати і його. Так я зареєструвалася на курс «Растрова графіка. Adobe Photoshop СС». І, якщо у попередніх курсах головною лінією була творчість, то тут – неабияка технічна сторона. Щотижня я мала складати тест і щотижня виконувала нове творче завдання. І з кожним кроком завдання ставили цікавішими, бо ми не розділяли отримані навички, а об'єднували для виконання майбутніх цілей. Фінальним завданням став колаж на тему "Час", у якому ми повинні були показати, чого навчилися за весь курс. Так от, із цим досвідом за плечима та знанням, що я зможу отримати ще більше знань у галузі дизайну в своєму університеті на 2-4 курсах, я, як ніколи, вдячна за організацію цієї можливості, бо, сидячі вдома, ми змогли не тільки навчатися, а й самовдосконалюватися».

 

Анна Виноградова

 

 

 

Схожі новини