Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології тісно співпрацюють із Всеукраїнською асоціацією мисливців і користувачів мисливських угідь

На сьогодні представники кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології біологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) утілюють в життя чимало партнерських проєктів. Деякі з них розроблені й за співпраці із Всеукраїнською асоціацією мисливців і користувачів мисливських угідь.

Варто відзначити, що кафедра в рамках проєктної діяльності працює за угодами з лісовими коледжами, двома природно-національними парками та Асоціацією користувачів мисливських угідь України. Викладачі кафедри співпрацюють з біологічними установами Канади, Німеччини, Польщі, Франції та Австрії. До речі, при підготовці бакалаврів-мисливствознавців їм викладаються 15 дисциплін лісового та мисливського профілю, а магістранти отримують професійні знання ще з 10 дисциплін. Учені наголошують, що кафедра укомплектована двома докторами біологічних наук, професорами, та шістьма кандидатами (із них двоє – кандидати сільськогосподарських наук) біологічних наук. У листопаді минулого року доцент кафедри В.Л. Сарабєєв захистив докторську дисертація, яка відповідає європейському рівню, в Сорбонському університеті (Франція). В університеті працює й Регіональний навчально-науково-виробничий центр» «Екологія» під керівництвом ст. викладача кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології В.Ю. Вовченка, відповідального виконавця понад 25 проектів з організації ведення мисливського господарства та 10 проектів з вольєрного утримання мисливських тварин (сума виконаних робіт понад 1 млн грн). У центрі «Екологія» з 2000 року плідно працює лабораторія біоресурсів навколишнього середовища (науковий керівник – д.б.н., професор В.І. Домніч), плідна робота якого відзначена державними нагородами: «Відмінник лісового господарства» та «Орденом за заслуги перед Запорізьким краєм ІІІ ступеня».

Нещодавно на адресу кафедри надійшло привітання від представників Асоціації з успішним проходженням акредитації освіти магістрів за спеціальністю 205 «Лісове господарство» та освітньої програми «Мисливське господарство». Вітаючи з цією важливою подією науково-педагогічних співробітників кафедри, представники Всеукраїнської асоціації мисливців і користувачів мисливських угідь зазначили: «На сьогодення кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Запорізького національного університету формує кадрове забезпечення користувачів мисливських угідь України. За 30 років свого існування її представники підготували таку кількість фахівців мисливствознавців: спеціалістів – 601; роки підготовки – 1993-2011; із них: денна форма навчання – 323; заочна форма навчання – 278;

бакалаврів – 102, із них: денна форма навчання – 53; заочна форма навчання – 59; рік підготовки з 2012р. по 2020р.; магістрів – 103, із них: денна форма навчання – 43; заочна форма навчання – 60; рік підготовки – 2012-2021р.р. До речі, варто відзначити, що перший випуск спеціалістів-мисливствознавців відбувся в 1994 році і складав: денна форма навчання – 25; заочна форма навчання – 34».

Приводом для привітань стало й те, що впродовж 2020 року відбулася акредитація кафедри на якість освіти магістрів за спеціальністю 205 «Лісове господарство» та освітньої програми «Мисливське господарство». За рішенням Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти студентів підготовки відповідає стандарту і продовжена до 2026 року.

Більше інформації щодо привітання від Всеукраїнської асоціації мисливців і користувачів мисливських угідь, а також – щодо діяльності кафедри дивіться, зокрема ознайомитися з її буклетом, можна за покликанням: https://www.uahhg.org.ua/na-varti-mislivstvoznavcho%D1%97-osviti/