Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ підвищують кваліфікацію щодо акредитації програм третього рівня вищої освіти

15.02.2021 10:44 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова діяльність аспірантура програма підвищення кваліфікації акредитація освітніх програм третього рівня вищої освіти

Нещодавно в Школі педагогічної майстерності Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) завершився курс підвищення кваліфікації для наукових керівників аспірантів «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти», кураторами якого виступили декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць і професорка кафедри загальної та прикладної фізики Вікторія Меняйло.

Під час проходження зазначеного курсу чималу увагу приділили питанням акредитації освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії, адже вимоги до неї суттєво відрізняються від акредитації освітніх програм для першого та другого рівнів вищої освіти, що, своєю чергою, вимагає додаткових знань щодо особливостей їхньої розробки, впровадження та самооцінювання як від гарантів, так і від усіх причетних до підготовки здобувачів третього рівня вищої освіти. Із метою розвитку професійних компетентностей науково-педагогічних працівників із цього напрямку Радою молодих вчених при МОН України спільно з ГО «Інноваційний університет» та Благодійним фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» було розроблено Програму підвищення кваліфікації «Акредитація освітніх програм третього рівня вищої освіти. Дослідницька доброчесність», перший (очний) етап якої відбувся у м. Славсько Львівської області з 6 по 10 лютого 2021 р.

Від Запорізького національного університету участь у цій програмі брала голова запорізького регіонального відділення ГО «Інноваційний університет», експертка освітніх програм у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти, професорка кафедри загальної та прикладної фізики Вікторія Меняйло. Вона була не лише учасницею, але й однією з основних спікерок заходу. Виступи доповідачів, серед яких – працівники Міністерства освіти й науки України, члени Національного агентства із забезпечення якості освіти, проректори й провідні професори вишів, – присвятили ознайомленню з основними моделями та кращими практиками докторської та постдокторської підготовки у світі (Ю. Рашкевич, Т. Фініков, І. Олексів). А також – особливостям підготовки докторів філософії та акредитації освітньо-наукових програм в Україні (Н. Стукало, Ю. Данько, В. Меняйло), розгляду принципів дослідницької доброчесності у наукових дослідженнях (А. Артюхов, Ю. Волк), презентації національної наукової інформаційної системи URIS (Г. Мозолевич, Ю. Єпіфанова) та питанням працевлаштування та кар’єрного розвитку випускників (У. Садова, О. Гринькевич). Учасники програми підвищення кваліфікації брали участь не лише в тематичних лекціях, але й у панельних дискусіях, інтерактивних практиках, семінарах з обміну досвідом тощо.

Другим (заочним) етапом програми підвищення кваліфікації є виконання індивідуальних проектів  та їх наступний захист під час третього (очного) етапу стажування, який відбудеться наприкінці березня у Сумському національному аграрному університеті.