Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках проєкту MultiEd відбувся семінар з оновлення освітньо-професійних програм від експертів НАЗЯВО й Еразмус + офісу в Україні

У рамках проєкту MultiEd відбувся семінар з оновлення освітньо-професійних програм від експертів НАЗЯВО й Еразмус + офісу в Україні

У рамках проєкту MultiEd відбувся семінар з оновлення освітньо-професійних програм від експертів НАЗЯВО й Еразмус + офісу в Україні
19.02.2021 15:41 Все Головні новини Факультети Журналістики MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики проєктна діяльність міжнародна діяльність

Нещодавно відбулася зустріч українських партнерів консорціуму проєкту Еразмус+ КА2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України (MultiEd)» із запрошеними експертами: Іриною Золотарьовою (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти) і Жанною Талановою (Національний Еразмус+ офіс в Україні). Олександра Головко, координатор і менеджер проєкту від Університету Тарту (Естонія) модерувала цей захід. Українське партнерство було представлене 58 учасниками з 8 вишів: Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Полтавського національного педагогічного університету, Горлівського інституту іноземних мов ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету», Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Від Запорізького національного університету команду представляли координатор, завідувач кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських, заступник декана ФІФ Катерина Василина, голова науково-методичної ради ФІФ Ольга Каніболоцька, професор кафедри англійської мови Тетяна Козлова, доцент кафедри англійської мови Наталя Надточій, доцент кафедри соціальної педагогіки Марія Гладиш.

Порядок денний передбачав обговорення нагальних потреб українських вишів щодо вирішення питань, пов’язаних із оновленням освітньо-професійних програм бакалаврського та магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 035 «Філологія», спеціалізацією 035.041 «Германські мови та літератури (переклад включно), 014.02 «Середня освіта».

На початку семінару Ірина Золотарьова, член НАЗЯВО, презентувала типову структуру освітньо-професійної програми, пояснила кореляцію між компетенціями (загальними та спеціальними) та результатами навчання, висвітлила специфіку наповнення програм курсами, наголосила на важливості створення матриці відповідності між курсами, компетенціями та результатами навчання. Потім, Жанна Таланова, представник НЕО в Україні, детально зупинилась на призначенні силабусу (орієнтованості на студента), його структурі та відповідності освітньо-професійній програмі.

Наступним етапом зустрічі було обговорення питань від українських партнерів, які вони надали напередодні. У своїх відповідях експерти Ірина Золотарьова й Жанна Таланова зосередили увагу на шляхах вирішення різноманітних проблем, що виникають при розробці та акредитації програм, а саме: специфіці освітньо-професійних програм, навчальних планів, їхньої відповідності освітнім стандартам; врахуванні основі європейського досвіду під час оновлення ОПП, робочих програм та навчальних планів, термінів їхньої розробки, оцінювання, документації і т. ін. Особливо важливими для українських представників виявилися питання, пов’язані із категоріями стейкхолдерів, налагодженням співпраці між вишами та роботодавцями.

У результаті семінару партнери вирішили продовжувати діяти за окресленим планом (оновлювати освітньо-професійні програми), враховуючи інформацію, яку отримали від представників НАЗЯВО та Національного Еразмус + офісу в Україні. Представники консорціуму вважають доцільним, щоб європейські партнери також поділилися своїм досвідом створення програм та силабусів, тому відповідний семінар запланований на 18 лютого 2021 року.

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини