Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Другокурсники факультету журналістики ЗНУ зустрілися з фотохудожником Олександром Максимовим

Другокурсники факультету журналістики ЗНУ зустрілися з фотохудожником Олександром Максимовим

Другокурсники факультету журналістики ЗНУ зустрілися з фотохудожником Олександром Максимовим
22.02.2021 11:21 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес зустріч

Дев’ятнадцятого лютого студенти другого курсу факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) поспілкувалися із запорізьким фотокореспондентом Олександром Максимовим. Зустріч відбулася в рамках дисципліни «Фотожурналістика» за ініціативи викладачки Катерини Доценко.

Гість розповів присутнім про свій професійний шлях і труднощі, із якими стикаються початківці. Він дав поради студентам щодо пошуку свого жанру у фотографії та розповів, яким світлинам надає перевагу: «Увесь світ закоханий у документальне фото. Що б вам не казали, як би не переконували гарними студійними знімками. Я не люблю постановку. Є фотокори, які виходять, знаходять гарну дівчину або колоритного дідуся й просять: Станьте отут, підніміть руки. Це актуально для газети, але, на мою думку, не дуже цікаво. Постановка псує смак фотографа. Саме в миттєвостях розкривається зміст події або характер героя».

«Я відчував, як у мене тремтять руки, коли я почав розглядати людей через окуляр фотоапарату», - поділився пан Олександр про свій перший досвід роботи фотографом. Також він розповів про свій улюблений жанр – вуличні фотографії (англ. street photography). Під час створення яких у фотографа накопичилася велика кількість цікавих історій.

Олександр Максимов показав приклади своїх робіт і поспілкувався зі студентами у форматі «питання-відповідь». Наведемо ключові фрагменти розмови.

- Попри шалені темпи диджиталізації, є фотографи, які роблять плівкові зображення. Як Ви ставитеся до такої техніки?

- Я вважаю, що цифрова технологія дає фотографу більше, ніж найкраща плівка. Пам’ятаю аналогові часі, коли я витрачав багато зусиль і грошей заради одного кадру. Цифрове фото – це трансформація аналогових кадрів, наступний крок. Зрозуміло, що плівкові зображення мають особливі тональні переходи. Однак я вважаю, що головна ознака знімки – це ідея. Її можна якнайкраще реалізувати за допомогою цифрових технологій.

- Як Ви боретеся з творчою кризою?

- Я завжди знаходжуся в стані перманентної творчої кризи. Треба продовжувати працювати, навіть якщо нічого не мотивує. Згадуйте банальні поняття: «обов’язок» і «дисципліна». А найкращий вихід – це кохання. Знайдіть людину, яка бачитиме у вас трішки більше, ніж є насправді. Так ви будете прагнути до кращого.

- Чи не обмежує робота в газеті творчу волю фотографа?

- Творче обмеження присутнє завжди. Коли я розпочав працювати в газеті, то відчув, що образних знімків поменшало. Журналістська робота потребує іншого підходу. Навіть коли я йду знімати не для газети, помічаю, що змінився погляд на довкілля.

- У Вашому доробку є чорно-біло й кольорові світлини. Як Ви обираєте, де залишити колір, а де – ні?

- Чорно-біле фото концентрує увагу глядача на головному. Коли ми передаємо людську емоцію, наприклад, колір буде недоречним. Він відволікатиме. Видалити колір означає відійти від реальності й зануритися у внутрішній світ фотографа. Якщо це – жанрова світлина, то в 90% випадках вона виглядатиме привабливіше в чорно-білому варіанті.

- Щороку в березні Ви влаштовуєте виставку своїх робіт. Яка провідна тема заходу буде цьогоріч?

- Будуть жанрово-документальні фото людських облич. Через карантин нових знімків у мене небагато. Тому на виставці представлю вибрані фото різної давності. Умовна назва виставки – «Контрапункт».

- Якою зі своїх робіт Ви пишаєтеся найбільше?

Таких світлин декілька. Наприклад, є зображення зі святкової лінійки в Біленьківській школі. На ньому зображені школяр і школярка. Мені здається, що то– цікава сцена з поглядами й першим почуттям.

- Яку світлину Ви мрієте зробити?

- Напевно, не одну світлину. Я хочу йти мистецькою стежиною, аби споглядати людські долі, людські очі. Мріяти про один кадр – це, як на мене, несправедливо.

Олександр Максимов також надав студентам поради для знімання пейзажів: «Якщо на небі немає хмарин, гарна світлина не вийде. Димка, туман формують настрій. Цікаві світлини народжуються під час погодних змін: сутінок, появи хмарності. Не варто фотографувати о дванадцятій годині дня. Зенітне освітлення робить малюнок пласким. Для пейзажної зйомки обирайте час, коли сонце низько на небосхилі. Так з’являються мальовничі довгі тіні».

Наприкінці зустрічі спільнота розглянула світлини, які знаходяться в зоні коворкінгу наукової бібліотеки ЗНУ. Пан Олександр також запросив охочих на його традиційну виставку, що відбудеться в березні. Присутні подякували гостю й поділилися своїми враженнями від спілкування.

«Приємно, що викладачі влаштовують такі зустрічі. Від професіоналів можна дізнатися багато, починаючи від порад і закінчуючи цікавими деталям із розповіді про фах. Ця зустріч дала мені поштовх, щоб йти далі й дізнаватися більше про фото, адже це реально цікаво. Кожна світлина – це історія», – розповіла другокурсниця Ірина Бондар.

Нагадаємо, що Олександр Максимов – це фотокореспондент видання «Запорізька правда» й автор блогу «Нотатки фотографа». Він також поширює свої роботи на ресурсі Fotocommunity.

На факультеті журналістики часто проходять зустрічі зі знаними майстрами своєї справи. Адже майбутнім фахівцям важливі як теоретичні знання, так і спілкування з практиками.

 

Алла Стрілець,

Наталія Данилюк,

студентка 2 курсу факультету журналістики

 

 

 

Схожі новини