Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції з розгляду фахових правових питань

22.02.2021 12:01 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність онлайн-конференція

У рамках реалізації договору про співпрацю із Молдовським державним університетом науковці та здобувачі вищої освіти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) впродовж 17-18 лютого 2021 року мали змогу долучитися до участі в Міжнародній науково-практичній конференції «Неспроможність: проблеми, реалії та перспективи». У заході взяли участь понад 150 учасників із Молдови, Румунії та України, серед них, вчені-юристи, представники органів державної влади, правоохоронних органів й установ юстиції, громадських правничих професійних організацій, здобувачі (зокрема, здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Модераторами заходу виступили Георге Маковей, керуючий партнер юридичної фірми «Macovei Enachi», доктор юридичних наук, адвокат (Молдова) й Ірина Селівестру, доктор юридичних наук, адвокат, адміністратор банкрутства (Молдова). Проблематика банкрутства розглядалася в рамках опрацювання шести тематичних блоків (секцій): учасники процедури банкрутства; повідомлення про шахрайство; цивільно-процесуальні проблеми банкрутства; вимоги кредиторів; банкрутство та шахрайська неспроможність; питання порівняльного правознавства з питань банкрутства.

У кожній секції працювали як «основні» доповідачі, так й учасники-зацікавлені особи, які долучалися до обговорення й до підготовки заключної резолюції. ЗНУ представляли Тетяна Коломоєць, декан юридичного факультету та Максим Ткалич, доцент кафедри цивільного права. Вони висвітлили особливості національної нормотворчості в галузі банкрутства, проблемні питання застосування законодавства про банкрутство, в т.ч. й стосовно неспроможності спортивних клубів – господарських товариств у період пандемії COVID-19, а здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти: Богдан Панченко, Микита Жуков, Антон Антоненко, – активно долучилися до сесій «запити-відповіді». «Родзинкою» заходу стала презентація книги Георга Маковея «Процедура розгляду справ про неспроможність», підготовлена за підсумками багаторічної праці у галузі правозастосування з питань банкрутства у Молдові. Це видання представляє цінність в аспекті порівняльно-правових досліджень і для вітчизняних науковців, юристів-практиків.