Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці юридичного факультету ЗНУ – серед авторського колективу 5 тому «Адміністративне право» «Великої української юридичної енциклопедії»

22.02.2021 15:35 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність правоосвітня діяльність

Днями в Україні відбулася важлива для всієї науково-правової спільноти подія: презентація «Великої української юридичної енциклопедії» (том 5 «Адміністративне право»). Це важливе для всіх вітчизняних юристів й освітян, які навчають майбутніх правників, видання з’явилося завдяки багаторічній скрупульозній праці колективу юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). До реалізації цього загальноукраїнського проєкту долучилися декан юридичного факультету, професорка Тетяна Коломоєць, викладачі різних кафедр факультету, ті молоді науковці, які нещодавно отримали звання PhD, а також ті правники, які на сьогодні навчаються в аспірантурі ЗНУ.

Ініціатором цього масштабного правопросвітницького проєкту стали Національна академія правових наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого. Книга побачила світ у видавництві «Право» (Харків) у 2020 році. А нещодавно відбулася її презентація. Цю фундаментальну працю (959 сторінок, тлумачення більш ніж 2000 термінів) надрукували у кількості 800 примірників. Їх розповсюдять у бібліотеках і закладах вищої освіти, які готують правників.

Як зазначила декан юридичного факультету, голова наукової школи з адміністративного права Тетяна Коломоєць, у написанні цього тому енциклопедії взяли участь близько 200 науковців – як досвідчених, так і тих, хто лише розпочав побудову своєї наукової кар’єри. У цьому науковому посібнику висвітлено сучасний стан науки адміністративного права, її проблеми і здобутки, а також перспективи подальшого розвитку. Серед іншого, складність їхньої роботи полягала в тому, що це – дуже динамічна галузь права, яка оперативно реагує на всі зміни в нашій країні. Тому при його підготовці вчені мали враховувати всі новели вітчизняного законодавства. Оскільки запорізька наукова школа з адміністративного права добре знана в українських правничих колах як потужний науковий осередок, то не дивно, що її представники доклали багато зусиль для реалізації даного етапу важливого загальноукраїнського наукового проєкту.

Це видання розраховано як на науковців, викладачів, студентів закладів вищої освіти, так і на суддів, адвокатів, прокурорів, інших фахівців у галузі права. а також на всіх, кого цікавлять актуальні проблеми у галузі регулювання адміністративних правовідносин. Тож важко переоцінити значення виходу цього тому енциклопедії для подальшого розвитку й становлення правової освіти в Україні.