Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм заслужену тренерку України, професорку кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Валерію Тищенко!

23.02.2021 11:40 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультету фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей привітання

Двадцять третього лютого свій ювілейний день народження святкує професорка кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), майстер спорту СРСР з гандболу, семиразова чемпіонка України, володарка Кубка СНД, заслужена тренерка України Валерія Тищенко.

Валерія Олексіївна народилася у м. Бердянську. У 1992 році закінчила, на той час, Запорізький державний університет за спеціальністю «Фізична культура» та здобула кваліфікацію викладачки фізичної культури, тренерки зі спортивних ігор (гандбол).

Протягом багатьох років вона сама активно займалася гандболом, надалі була головною тренеркою жіночої гандбольної команди «Галичанка» (2002-2008) – багаторазового призера Суперліги Чемпіонату України та учасника 1/8 та 1/4 Кубку Європи. У цей час «Галичанку» визнали кращою регіональною командою серед ігрових видів спорту, а саму Валерію Тищенко назвали кращою тренеркою за підсумками мас-медіа Львівщини. Паралельно з цим вона упродовж 2005-2007 рр. тренувала молодіжну збірну України, підготувала багатьох членів юніорської, молодіжної та національної збірних команд.

Окрім тренерської справи, Валерія Тищенко провадила наукову та викладацьку діяльність, постійно підвищувала власну кваліфікацію, розвивалася як педагог. У 2006 році їй було присвоєно кваліфікацію методист зі лікувального та спортивного масажу. У 2009 році шановна ювілярка здобула ще одну кваліфікацію – спеціаліста з менеджменту організації. Надалі навчалася в аспірантурі Львівського державного університету фізичної культури (2007-2011), успішно захистила кандидатську дисертацію. А вже незабаром отримала диплом доктора наук із фізичного виховання та спорту зі спеціальності «Олімпійський і професійний спорт» (2018), здійснивши успішний захист дисертації на тему «Теоретико-методологічні основи системи контролю тренувальної та змагальної діяльності команд високої кваліфікації з гандболу». До речі, її науковим консультантом виступив ректор Львівського державного університету фізичної культури, доктор педагогічних наук, професор Євген Приступа.

Протягом 2008-2013 років Валерія Олексіївна завідувала кафедрою фізичного виховання Львівського національного аграрного університету. А з 2013 року розпочала свою науково-викладацьку й тренерську діяльність у ЗНУ, де донедавна працювала на посаді доцента кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту. У 2014-2016 роках її визнавали кращою науковицею року ЗНУ вкатегорії «Доценти». У 2020 році їй присвоїли вчене звання професорки кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму.

Валерія Тищенко – авторка понад 100 наукових публікацій, 7 навчальних посібників (серед них – 1 із грифом Міністерства аграрної політики України та 1 – із грифом Міністерства освіти і науки України), 2 монографій (1 закордонна), а також 10 патентів на винахід, має 5 свідоцтв про реєстрацію авторського права. Окрім іншого, вона виступає членом редакційної колегії Збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання та спорт».

За визначні заслуги й досягнення шановну Валерію Олексіївну нагородили багатьма відзнаками, зокрема – Почесною відзнакою Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту «За активну громадську діяльність», Подякою національного олімпійського комітету України «За внесок у розвиток олімпійського руху», Почесною грамотою Міністерства молоді та спорту України «За вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту України, сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі», Подякою державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» за значний особистий внесок у розвиток книговидавничої діяльності України, Почесною грамотою Запорізької обласної державної адміністрації (2018) тощо.

Шановну ювілярку, активну й ініціативну колегу, досвідченого тренера й викладача цінує й поважає увесь численний колектив факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму та всього ЗНУ загалом. Її визначний внесок у розвиток національного спорту й освітянської галузі України став взірцем для молоді, яка навчається під її керівництвом. Завзята й віддана своїй справі, Валерія Олексіївна завжди крокує в ногу із часом, сміливо приймає виклики й досягає поставленої мети. Колеги, друзі, учні й увесь університетський колектив на її нелегкому трудовому шляху зичать їй міцності духу, невичерпного оптимізму й підтримки однодумців задля підкорення нових вершин, здійснення планів і поставлених задач!