Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету, талановитий учений, завідувач кафедри програмної інженерії, доцент Андрій Лісняк

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету, талановитий учений, завідувач кафедри програмної інженерії, доцент Андрій Лісняк

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету, талановитий учений, завідувач кафедри програмної інженерії, доцент Андрій Лісняк
23.02.2021 13:03 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування математичний факультет проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про побудову успішної кар’єри випускника математичного факультету, талановитого викладача і науковця, кандидата фізико-математичних наук, доцента, завідувача кафедрою програмної інженерії Андрія Лісняка. Під час розмови він пригадав свої студентські роки та поділилася секретами професійного становлення й успіху.

- Андрію Олександровичу, пригадайте, будь ласка, скільки вже минуло часу відколи Ви отримали диплом математичного факультету ЗНУ?

- Я – випускник 2005 року. Після завершення навчання в Запорізькому національному університеті отримав диплом спеціаліста з прикладної математики (кваліфікація «Математика»).

- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства? Ваші перші враження, якісь визначні або цікаві моменти з Вашого студентського життя?

- Я цілковито свідомо вступив на математичний факультет, аби здобувати знання. Тож найголовніші мої надбання з тих часів – це вміння здобувати ці знання, заглиблюватися у світ науки. Такі здобутки залишилися зі мною на все моє життя й надалі визначають напрями моєї професійної діяльності. А ще – нові знайомства, різноманітні цікаві особистості та друзі, які й досі залишаються зі мною, багато з них – моїх колег, із деякими тепер разом працюємо. З іншими також підтримуємо дружні, тісні стосунки. Гадаю, що ця дружба – на все життя.

- Якби сьогодні якимось чудовим чином повернути час назад, коли треба було йти на пари, складати іспити, до кого з викладачів факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити й чому?

- Не помилюся, якщо скажу, що мені дуже пощастило, адже всі викладачі математичного факультету – цікаві, талановиті, видатні особистості, саме спілкування із якими вже є визначною подією. Із вдячністю і теплотою завжди згадую нашого заступника декана Василя Кудрю та професора Віктора Киричевського, які, на жаль, відійшли вже у кращий світ. Багато з тих видатних педагогів-математиків, які нам тоді викладали фундаментальні прикладні науки тепер стали моїми колегами, з якими зараз ми працюємо на факультеті і забезпечуємо розробку науково-дослідних тем і проєктів: це – професор, академік Віктор Грищак, професор, декан математичного факультету Сергій Гоменюк, доценти Ігор Зіновєєв і Ceргій Борю. А щодо особистих інтересів, то мені завжди найбільш були цікаві IT-дисципліни й такі фундаментальні науки як математичний аналіз, алгебра та геометрія, системне програмування, бази даних, комп’ютерна графіка.

- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме математичний факультет ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати математиком, і чи була у Вас інша альтернатива, інші інтереси? Чи не пожалкували про втрачений шанс? Отримавши диплом математика, які перспективи розвитку для себе як творчої особистості знайшли у цій галузі?

- Мене завжди приваблювали математика та IT-технології. В університет я вступав після підготовчих курсів, які на той час проводив ЗНУ на базі школи, в якій я навчався, – Вільнянської ЗОШ № 3. Я цілеспрямовано готувався до вступу на прикладну математику, яка потім мала відкрити для мене шлях у галузь ІТ-технологій. Математика – загалом універсальна наука, головною перевагою математичних знань є те, що вони абсолютно конвертуються. Вони затребувані й конкурентоспроможні в усьому світі, у будь-якій діяльності. Свою професію вважаю творчою, такою, де можна реалізувати власний потенціал і власний підхід до проєктної ідеї. Зараз я займаюся розробкою програмного забезпечення, отже на практиці знаю, що без творчості та креативу, застосування методів проєктування та математичного моделювання, ІТ- інженерії просто неможливо виконати поставлене завдання. 

- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? Що загалом на той час було у Вас в пріоритеті? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?

- Під час навчання в університеті я брав активну участь у всеукраїнських олімпіадах із математики, а ще – загалом із задоволенням відвідував усілякі студентські заходи, якими було завжди насичене життя нашого університету. Виступав у команді КВК математичного факультету тощо. Звичайно, ці моменти залишили не тільки приємні спогади, а й прагнення постійної активності, бути у вирі подій.

- Після університету Ви встигли побудувати стрімку кар’єру. Одразу після його закінчення, де Ви працювали? Які посади потім займали і чим взагалі займалися? Поділіться секретом такого успіху і деякими біографічними моментами свого професійного становлення. Над чим сьогодні працюєте?

- Після того, як отримав диплом спеціаліста, я вступив до аспірантури математичного факультету. Водночас почав працювати асистентом на кафедрі, яка на той час мала назву «математичного моделювання». У 2012 році захистив кандидатську дисертацію, потім отримав атестат доцента. Із 2014 року керував роботою науково-педагогічного колективу кафедри, яка була перейменована у кафедру програмної інженерії. Зараз продовжую займатися викладацькою та науковою діяльністю, разом з іншими математиками факультету забезпечую виконання різноманітних проєктів, держбюджетних тем, якими керує всесвітньовідомий науковець, професор Віктор Грищак і які виконуємо на замовлення і разом із представниками ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля». Не так давно серед інших науковців моя діяльність була відзначена медаллю «За заслуги» КБ «Південне». Отже, я займаюся улюбленою справою, саме тим, до чого завжди прагнув. Гадаю, аби досягти своєї мети, своєї мрії, варто просто кожного дня наполегливо працювати на досягнення поставленого результату.

- Що найцікавішого та найбільш визначного для Вас сталося за період Вашої професійної діяльності?

- Для себе найвизначнішими досягненнями вважаю ще й участь у спільних міжнародних ІТ-проєктах (Німеччина, США). У цих напрямах я маю можливість реалізувати власний потенціал і зробити певні корисні речі для подальшого розвитку галузі. 

- Насамкінець традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам, першокурсникам та студентам старших курсів математичного факультету та ЗНУ загалом, а також надати якісь цінні поради, аби стати професіоналами своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Намагайтеся, шановні майбутні фахівці, завжди робити більше, ніж вам задають. Більше читайте, пізнавайте, заглиблюйтеся у ті напрями, які вам цікаві, не зупиняйтеся на досягнутому. Вивчайте нові підходи, технології, інновації, завжди намагайтеся бути у курсі подій й останніх досягнень науки – і ви завжди будете затребуваними, успішними, професійними, конкурентоспроможними. А ще – фаховий розвиток сьогодні не можливий без знання іноземних мов. Отже вивчайте і вдосконалюйте англійську та інші мови, якими ви вже володієте.

- Дуже вдячні Вам за цікаву розмову. Бажаємо подальших успіхів у Вашій науквій і викладацькій роботі!

 

Спілкувалася:

Олена Хлистун

 

 

Схожі новини