Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартували курси європейських студій за програмою Еразмус+ Модулі Жана Моне

23.02.2021 16:11 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультети інженерний навчально-науковий інститут проєктна діяльність Еразмус+

Весняний семестр 2020-2021 навчального року приніс із собою загальноуніверситетський рекорд: цьогоріч у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) стартує одразу п’ять навчальних курсів з європейських студій за програмою «Erasmus+ Jean Monnet», три з них – уперше, це: «TEMPUS», «EU-Indy» та «DIRUT».

Так, 13 лютого 2021 року розпочалися заняття за міждисциплінарним модулем «Європейська політика пам’яті». Кількість охочих долучитися до курсу, представленого потужною командою викладачів одразу чотирьох факультетів – історичного, соціології та управління, журналістики й іноземної філології, - суттєво перевищила очікування: на пілотну ітерацію дисципліни зареєструвалися одразу 36 слухачів! Під час орієнтаційного заняття вони мали змогу не лише дізнатися про структуру й «родзинки» курсу (такі, як, скажімо, захист групових проєктів замість традиційного заліку), але й довідатися більше про колег. Перша група студентів «TEMPUS» – саме так звучить акронім проєкту «Політика пам’яті: досвід примирення в українському суспільстві» – виявилася напрочуд різноманітною. Серед слухачів курсу – ті, хто полюбляють подорожі та спорт, волонтери й активісти, науковці й митці, проте всіх їх об’єднує віра у європейське майбутнє України й прагнення розбудувати міцну, єдину, розвинену державу на засадах взаємоповаги, взаєморозуміння й примирення.

Такі ж натхненні й активно налаштовані учасники були й на вступному занятті курсу з європейських медійних студій під назвою «Європейські стандарти і цінності журналістики», який 17 лютого стартував на факультеті журналістики в рамках проєкту «EU-Indy» – «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди». До складу слухачів дисципліни увійшли студенти й аспіранти різних років освітньої програми «Журналістика». Під час опанування п’яти навчальних модулів здобувачі матимуть змогу дізнатися про поняття пост правди, дезінфомації, фактчекінку і верифікації, конфліктно-чутливої журналістики, ціннісного виміру журналістського письма. Фінальні групові проєкти будуть підсумковим завданням курсу, вони передбачають створення якісних журналістських матеріалів, які публікуватимуться й виходитимуть в ефір на медійних майданчиках університету – аудіопродукт у рамках проєкту «Неумовно» на інтернет-радіостанції «Юніверс», а мультимедійні матеріали й телесюжети – на сайті проєкту «EU-Indy».

Цього тижня розпочинаються заняття за курсом «DIRUT» – «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні», родзинкою якого став пілотний набір слухачів з усієї України.

Весняний семестр 2020-21 навчального року став особливим і для команди проєкту «EUVOLIA» – «Європейські цінності у художніх текстах». Цьогоріч однойменний курс вперше викладається студентам Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, до яких приєднаються представники історичного факультету та факультету іноземної філології. Перше заняття, що відбулося 12 лютого 2021 року в онлайн-форматі, викликало неабияке зацікавлення з боку слухачів як незвичним інтерактивним форматом, так і тематикою. Сподіваємося, що кількість дисциплін із європейським фокусом у ЗНУ зростатиме одночасно з реалізацією нових проєктів із розвитку європейських студій.