Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках проєкту MultiEd відбувся семінар з оновлення освітньо-професійних програм від європейських партнерів

Вісімнадцятого лютого відбулася планова зустріч консорціуму проєкту Еразмус+ КА2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України (MultiEd)». Партнерство було представлене Університетом Тарту (Естонія), Гейдельберзьким педагогічним університетом (Німеччина), Астонським університетом (Великобританія). А також – 8 українськими вишами: Запорізьким національним університетом (ZNU, Zaporizhzhia National University), Миколаївським національним університетом імені В. О. Сухомлинського, Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, Полтавським національним педагогічним університетом, Горлівським інститутом іноземних мов ДВНЗ «Донбаського державного педагогічного університету», Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. А також – Всеукраїнською асоціацією учителів англійської мови «TESOL – Ukraine». Олександра Головко, координатор і менеджер проєкту від Університету Тарту (Естонія), модерувала цей захід.

Від Запорізького національного університету команду представляли координаторка, завідувачка кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських, заступниця декана факультету іноземної філології Катерина Василина, голова науково-методичної ради ФІФ Ольга Каніболоцька, професорка кафедри англійської мови Тетяна Козлова, доцентка кафедри англійської мови Наталя Надточій, заступниця декана ФІФ з міжнародної роботи Олена Пєшкова та доцентка кафедри викладання другої мови Ольга Макєдонова.

Порядок денний передбачав, що європейські партнери поділяться своїм досвідом щодо розробки програм та створення силабусів. Зустріч почали професорки Астонського Університету (Бірмінгем, Великобританія). Елізабет Віландер і Сюзан Гартон представили свій досвід забезпечення якості освітньо-професійної програми, наголосили на важливості узгодження програм з університетською стратегією, співпраці роботодавців, викладачів і студентів. Елізабет Віландер детально зупинилася на принципах розробки програм, продемонструвала матрицю співвідношення між курсами та результатами навчання. Сюзан Гартон показала, як ефективні результати навчання корельовано в контексті таксономії Блума з цілями курсу і методами оцінювання.

Наступною була презентація координаторки й менеджерки Університету Тарту (Естонія) Крістіни Каллас, яка роз’яснила базові принципи укладання силабусів, описала вимоги, які висуваються до їхнього написання, висвітлила специфіку оцінки якості курсів, що, найперше, залежить від успішності студентів й оцінки ними курсу. Пані Каллас детально зупинилася на структурі силабусу, продемонструвала специфіку роботи розробленого нею курсу на платформі Moodle: показала як студенти користуються матеріалами, виконують різні типи завдань. Від Гейдельберзького педагогічного університету (Німеччина) виступила Ютта Римарчик, яка презентувала компетентності навчання, особливості планування навантаження, структурування силабусу, завдання, зміст курсу та програмні результати навчання.

Українські партнери ставили питання стосовно процедури розробки програм і силабусів, отримали кваліфіковані відповіді європейських партнерів. Після завершення семінару партнери спланували оновлення освітньо-професійних програм бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти за спеціальністю 035 «Філологія», спеціалізацією 035.041 «Германські мови та літератури (переклад включно), 014.02 «Середня освіта», розробити силабуси нових курсів до квітня 2021 року.