Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із 70-річчям провідного науковця і практика економічного факультету Анатолія Кущика!

24.02.2021 10:28 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет ювілей привітання

Двадцять четвертого лютого свій ювілей відзначає видатний науковець, практик і викладач ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) – завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, кандидат економічних наук, професор Анатолій Кущик. Він – корифей у справі становлення економічного факультету як потужного структурного підрозділу університету. Шановний ювіляр свого часу закладав фундамент факультету, а сьогодні керує розвитком ввіреної йому кафедри, що забезпечує на сучасному рівні підготовку бакалаврів та магістрів із фінансів. відповідно до освітніх стандартів, які діють нині.

Анатолій Кущик свого часу закінчив Київський інститут народного господарства. Трудову діяльність розпочав у 1972 р. – спочатку як виробничник, працюючи економістом планового відділу Роганської картонної фабрики (м. Харків). Після проходження служби в армії, починаючи із 1974 р., працював у Запорізькому філіалі Всесоюзного науково–дослідного та конструкторського інституту «Кольорметавтоматика» – на посадах інженера, старшого інженера, економіста-фінансиста сектора техніко-економічних обґрунтувань.

Із 1980 р. його зарахували на посаду асистента кафедри політекономії Запорізького машинобудівного інституту. Після закінчення навчання в аспірантурі (заочне відділення) й успішного захисту кандидатської дисертації був обраний старшим викладачем (у 1985 р.), а потім – доцентом (1987 р.) цієї кафедри.

Із 1991 р. Анатолій Петрович розпочав свою плідну діяльність у стінах Запорізького державного університету – на посадах доцента, завідувача кафедри обліку і аудиту, а з 1997 р. керував роботою кафедри фінансів і кредиту Запорізького державного технічного університету. У 2003 р. був переведений на посаду доцента кафедри фінансів та кредиту Запорізького національного університету, де працює і по сьогодні. Водночас, із 2003 по 2006 рр., обіймав посаду декана економічного факультету.

Професіонал своєї галузі, Анатолій Кущик брав безпосередньо активну участь у становленні й розвитку економічного факультету Запорізького національного університету. Виконуючи обов’язки завідуючого кафедри, а потім декана, він докладав багато зусиль для відкриття нових спеціальностей, магістратури й аспірантури на факультеті. У цей час було започатковано проведення міжнародних науково-практичних конференцій на базі факультету, видавництво збірника наукових статей, набула подальшого вдосконалення навчально-методична й організаційна робота.

Увесь цей час він приділяв значну увагу залученню до роботи на факультеті висококваліфікованих викладачів і фахівців різних галузей, сприяв плідній педагогічній роботі викладачів, створенню в колективі атмосфери наукового пошуку і співробітництва. У полі його зору було збільшенню ролі інноваційних компонентів в освітньому процесі. Це відбувається завдяки інтегрованому впровадженню передових технологій, що забезпечують уніфікацію процесів бакалаврських та магістерських студій.

Кафедра під його керівництвом уже багато років займається підготовкою кваліфікованих фахівців економічної галузі, які можуть здійснювати свою професійну діяльність в одній або декількох видах діяльності – у галузі фінансового управління державних та муніципальних органів влади, у фінансових службах та організаціях, у банківських і фінансових установах, страхових компаніях, займатися науковими дослідженнями в академічних і науково-дослідних установах, або викладати фахові предмети, працюючи у системі вищої освіти тощо.

І сьогодні сам Анатолій Петрович продовжує свою активну викладацьку й педагогічну діяльність: для студентів економічного факультету читає низку базових дисциплін, таких як «Економічний ризик та його оцінка», «Міжнародні розрахункові і валютні операції», «Фінансовий аналіз», «Управління ризиками», «Антикризове управління корпорацією» тощо, а також передає молоді весь свій чималий практичний досвід управління економічними процесами, який він сам здобував безпосередньо на виробництві.

Упродовж усієї роботи в університеті Анатолій Кущик зарекомендував себе як високопрофесійний фахівець, який постійно вдосконалює свою педагогічну майстерність, читає лекції і проводить практичні заняття на високому теоретичному і методичному рівні, широко використовує інноваційні методи навчання із застосуванням інформаційних технологій, сучасних електронних інформаційних ресурсів. Також Анатолій Петрович здійснює актуальну науково-дослідну роботу: він – автор понад сотню наукових та науково-методичних праць, виступає науковим курівником аспірантів, а також широко залучає до наукового пошуку студентів університету. Окрім іншого, шановний ювіляр  успішно поєднує дослідницьку та викладацьку діяльність із практичною роботою в реальному секторі економіки, керуючи (в різні періоди) фірмами «Віза», «Запорізька універсальна торгова біржа», ТОВ «Лекс» тощо.

Шановний Анатолій Петрович користується заслуженою повагою йі авторитетом серед викладачів і студентів університету. За значні результати та досягнення у роботі він неодноразово був відзначений почесними грамотами Запорізької обласної ради, районної адміністрації та ректорату ЗНУ.

Увесь університетський колектив, цінуючи заслуги ювіляра, його високий професіоналізм і працездатність, неоціненний вклад у розбудову економічного факультету й становлення економічної науки та освіти в регіоні загалом, вітає іменинника зі святом і бажає йому міцного здоров’я, особистого щастя й наснаги для досягнення нових вершин у професії, педагогічній діяльності та науці!