Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у публічній презентації результатів діяльності Регіонального центру із надання вторинної безоплатної правової допомоги

Представники ЗНУ взяли участь у публічній презентації результатів діяльності Регіонального центру із надання вторинної безоплатної правової допомоги

Представники ЗНУ взяли участь у публічній презентації результатів діяльності Регіонального центру із надання вторинної безоплатної правової допомоги
24.02.2021 11:02 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет Регіональний центр із надання вторинної безоплатної правової допомоги в Запорізькій та Донецькій областях презентація діяльності

Двадцять третього лютого співробітники на здобувачі юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у публічній презентації результатів діяльності Регіонального центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги в Запорізькій та Донецькій областях.

Варто зазначити, що з цим центром юридичний факультет досить тісно співпрацює вже протягом досить тривалого часу і який є одним із «базових» його стейкхолдерів. Відповідно до своїх повноважень, Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує участь захисника під час здійснення досудового розслідування та судового провадження, у випадках затримання особи, застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. А також – під час розгляду справи про адміністративне правопорушення та забезпечує захист особи, засудженої до покарання у вигляді позбавлення волі.

Підзахисними Центру є соціально незахищені верстви населення. З 5 місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги, 3 надають допомогу мешканцям саме Запорізької області: Запорізький місцевий центр (має 4 бюро), Бердянський (5 бюро) та Мелітопольський (8 бюро). Протягом минулого року вони надали близько 45 тисяч правових консультацій, а це – допомога 2,5 тисячам осіб. Із центром співпрацює 300 адвокатів із цивільних та кримінальних справ.

Директор Донецького та Запорізького центру Павло Наливайко під час презентації окреслив головні здобутки та позитивні результати діяльності юристів та адвокатів, які надають правову допомогу. Найголовніші з них – 22 виправдувальні вироки, 11 випадків зміни правової кваліфікації, 657 випадків призначення найменш суворого покарання та 1667 – призначення мінімального строку та інше.

Він також представив низку проєктів, які зараз функціонують і будуть реалізовуватися й у 2021 році. Це – «Волонтер БПД», «Відновне правосуддя» та мобільний додаток центру, яким громадяни можуть скористатися у будь-якій життєвій ситуації, просто завантаживши його на свій мобільний пристрій. До реалізації цих проєктів передбачається й активне залучення науковців та здобувачів юридичного факультету.

Під час презентації присутні почули реальні історії людей, які скористалися правою допомогою. Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко під час вітального слова зазначив, що «я бачу цифри, а цифри – річ уперта. Проте ми не маємо забувати, що за кожним юридичним випадком стоїть чиєсь життя, чиясь родина, чиясь врятована доля та майбутнє. Кожен із нас, незважаючи на те, яку посаду він зараз обіймає, має працювати задля людей. Тож сподіваюся на плідну співпрацю. Бажаю вам результативної роботи та справедливих вироків». Від імені Запорізької обласної ради він запросив фахівців центру на зустріч голів ОТГ із керівництвом ради, яке буде присвячене проблемним питанням реформування й розвитку громад.

Представники ЗНУ також долучилися до публічного обговорення результатів спільної діяльності. Вони визначили основні вектори співпраці на майбутнє та домовилися про врахування їх при вдосконаленні змісту освітніх програм і навчальних планів підготовки здобувачів за всіма рівнями вищої освіти.

 

 

 

 

Схожі новини