Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулося відкриття курсів із проєкту «Норвегія-Україна»

Двадцять четвертого лютого в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) в online-форматі відбулося урочисте відкриття курсів, які діють у рамках проєкту перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні «Норвегія-Україна». Цього разу слухачі курсів навчатимуться за сучасною й актуальною як в Україні, так і в світі спеціальністю «Енергоефективні технології та інженерія».

Учасниками церемонії стали президент Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) Володимир Рубцов, координатор проєкту від МФСА Ольга Філіна; голова громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Геннадій Коноваленко та його заступник Анастасія Коноваленко; проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах; керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн.

Уже традиційно урочистий захід розпочався з виконання гімнів України та Королівства Норвегія, після чого учасників привітала заступниця голови громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» Анастасія Коноваленко. Вона зазначила, що відсьогодні слухачі курсів стали учасниками одного з наймасштабніших міжнародних проєктів, які діють в нашій державі - проєкту «Норвегія-Україна». Сьогодні він охоплює всю територію країни, зокрема, проєкт реалізується в Києві, Івано-Франківську, Дніпрі, Львові, Луцьку, Бережанах, Кам’янець-Подільському, Мелітополі, Вінниці, Ужгороді та Кропивницькому.

І, звичайно, в Запоріжжі, де вже котрий рік поспіль учасникам АТО (ОСС) та членам їхніх родин надається допомога в соціальній адаптації, можливість пройти перепідготовку, щоб самореалізуватися в умовах цивільного життя. Завершуючи промову, Анастасія Сергіївна подякувала президенту МФСА Володимиру Рубцову за всебічну підтримку та можливість для ЗНУ та ГО «Лідер» брати участь у вирішенні соціальних проблем регіону.

Своє звернення до учасників заходу Володимир Рубцов розпочав із подяки всім організаторам курсів і, передусім, Запорізькому національному університету та громадській організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер». Володимир Сергійович підкреслив, що проєкт постійно розширює географічні рамки, отже, необхідно залучати державні кошти для його реалізації і більш тісно співпрацювати з Міністерством у справах ветеранів. Окрему увагу Володимир Рубцов приділив питанню актуальності спеціальності «Енергоефективні технології та інженерія», за якою навчатимуться слухачі курсів. Він зазначив, що завдяки високому професійному рівню викладачів випускники зможуть стати справжніми фахівцями і отримати перспективну роботу. Наприкінці звернення Володимир Сергійович побажав слухачам курсів отримати максимальне задоволення як від навчання, так і від спілкування між собою. А головне, відчути нові сили для досягнення значних успіхів в найближчому майбутньому.

Проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах висловив вдячність Королівству Норвегія за можливість реалізовувати в нашому регіоні цей соціально-важливий проєкт. Окремо Віктор Аркадійович подякував Володимиру Рубцову, адже завдяки діяльності МФСА постійно впроваджуються в освітній процес найпередовіші технології та засоби навчання. Відзначив Віктор Банах і важливу роль в організації курсів із проєкту «Норвегія-Україна» громадської організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер» та центру післядипломної освіти ЗНУ. Звернув увагу Віктор Аркадійович і на те, що сьогодні розпочинається навчання ювілейного десятого набору слухачів курсів із проєкту «Норвегія-Україна» в Запоріжжі, і за весь цей час організатори одержували від слухачів лише позитивні відгуки про навчання та атмосферу, що панує на курсах. Віктор Банах висловив впевненість, що і цьогорічні слухачі отримають не лише знання, а й задоволення від спілкування одне з одним та з викладачами.

Звернувся до учасників заходу і керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн. Сергій Віталійович зазначив, що відкриття курсів стало можливо завдяки підтримці Міжнародного фонду соціальної адаптації та громадській організації «Об’єднання військовослужбовців «Лідер». Подякував Сергій Ільїн і слухачам курсів, за те, що обрали місцем перепідготовки саме Запорізький національний університет і спеціальність «Енергоефективні технології та інженерія». Від імені колективу викладачів Сергій Віталійович висловив впевненість, що ніхто зі слухачів не буде розчарований своїм вибором, адже їм викладатимуть не лише люди, які знають ці питання з теоретичної точки зору, а й діючи практики, атестовані фахівці з сертифікації енергетичної ефективності будівель з обстеження енергетичних мереж. Сергій Ільїн зазначив, що як для викладачів, так і для співробітників центру післядипломної освіти ЗНУ дуже важливі враження слухачів стосовно організації освітнього процесу, адже в університеті завжди дослухаються до порад своїх випускників. Наприкінці звернення Сергій Ільїн ще раз подякував слухачам за довіру і побажав їм успіху на професійній ниві і всього найкращого в житті.

Інженерний навчально-науковий інститут