Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У студентів Запорізького металургійного фахового коледжу ЗНУ формують екологічні культуру й свідомість

Сучасна молодь вступає в життя в епоху бурхливого розвитку науки та техніки. Але високі темпи науково-технічного прогресу поступово стають небезпекою для збереження екологічних ресурсів планети, від яких залежить людське суспільство та його майбутнє. Саме тому формуванню екологічної компетенції майбутніх спеціалістів технічного профілю багато уваги приділяють у відокремленому структурному підрозділі «Запорізький металургійний фаховий коледж» Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Екологічна компетенція майбутнього сталевара або прокатника, механіка або організатора руху залізничного транспорту – це не тільки навчальні курси з охорони праці, безпеки життєдіяльності та основ екології. Це – ще й низка просвітницьких заходів, які виховують в молоді розуміння про уважне ставлення до екологічних ресурсів, нову екологічну свідомість і екологічну культуру. Під час таких заходів студенти дізнаються про складові поняття «екологічні ресурси», «природні ресурси» тощо. А оскільки особливе місце серед природних ресурсів займає вода, що впродовж тривалої геологічної історії створила на планеті сприятливе середовище для виникнення всього живого, цієї темі присвячується особлива увага.

Нещодавно у Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ під керівництвом викладача-методиста Олени Таран у рамках Дня водно-болотних угідь для першокурсників було проведено низку лекцій про значення для природи й для сучасної людини водойомів різних типів (у тому числі водно-болотних угідь), адже такі водойми є найбільш насиченими і багатими екосистемами планети.

З метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу в питаннях необхідності збереження водно-болотних угідь було проведено конкурс на кращий реферат за темою «Найбільші водойми Запорізької області». Студентам було запропоновано створити невеличке дослідження про найвідоміші водойми нашого краю: Утлюцький та Молочний лиман, Обитічна та Бердянська затоки, Каховське та Дніпровське водосховища, річка Молочна. Найкращим визнаний реферат студентки спеціальності 136 «Металургія» Ксенії Дуднік.

Змогли юнаки та дівчата й спробувати себе як автори еко-просвітницьких плакатів і малюнків, взявши участь у конкурсі на кращий краєвид та зображення мешканців водно-болотних угідь Запорізької області. Участь в цьому конкурсі не тільки збільшила знання студентів у сфері екології, а ще й додала стимулу пишатися своїм краєм і любити його, адже тільки в Молочному лимані зустрічається 14 видів рідкісних рослин і тварин, занесених до Червоної книги України! Кращий малюнок виконала Валерія Кедрова, студентка спеціальності 275-02 «Транспортні технології (на залізничному транспорті)»

Вітаємо дівчат з успіхом та приєднуємося до поради викладачів коледжу всім мешканцям Запорізького краю: «Бережіть водойми, піклуйтесь про майбутнє, бо вода - це джерело життя на землі!».

Інженерний навчально-науковий інститут