Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП, фахівчиня командування територіального центру комплектування та соціальної підтримки Кривого Рогу Тетяна Денисюк

26.02.2021 15:30 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в рамках рубрики пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Тетяною Денисюк – вихованкою психологічного факультету, випускницею освітнього ступеня магістр (2019 р.). На сьогодні Тетяна – психологиня та головна фахівчиня командування Центрально-Міського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Кривий Ріг.

Я зазначає сама Тетяна Денисюк, «насправді психологія – це моя друга вища освіта (перша – викладач біології). І, озираючись назад, я із впевненістю можу сказати, що крок за кроком інтуїтивно рухалася в напрямку цієї діяльності. Остаточне рішення навчатись на психолога прийняла тоді, коли чоловік пішов на війну. Адже розуміла, що після повернення його додому будуть проблеми у спілкуванні.

Вибрала саме Запорізький національний університет, тому що це провідний заклад вищої освіти в Україні й має найвищий рівень акредитації – ІV. ЗНУ має високий рейтинг серед закладів освіти України. Навчання в Запорізькому національному університеті стало одним із важливих періодів у моєму житті.

Серед викладачів найбільше хочеться відзначити кандидата психологічних наук, доцентку Світлану Миколаївну Каліщук. Це – професіоналка своєї справи. Вона завжди в будь-який час могла допомогти порадою, завжди підтримувала та надихала мене на подальші впевнені кроки».

- Для психолога достатньо основного диплому чи треба постійно самовдосконалюватися?

- Лише основного диплому для психолога недостатньо. Диплом, на мою думку, це  – лише 10% здобутої теорії та практики. У професійного психолога має бути 2 рівносильних крила за спиною: глибоке знання теорії та здобуття постійного практичного досвіду в «живому» спілкуванні з людьми, як в індивідуальному консультуванні, так і при проведенні групових зустрічей. Психолог – це професія, яка вимагає постійного особистісного росту й розвитку, щоб психологу бути на крок попереду, йому, окрім постійного розвитку, потрібно слідкувати за своєю психовідкоректованістю, ресурсністю та душевною гігієною!

Я постійно вчуся та вдосконалююсь. Проходжу підвищення кваліфікації від Організації Об’єднаних Націй. Я – членкиня Національної психологічної асоціації. Беру участь у конференціях, у міжнародних проєктах. Для прикладу, минулого року я навчалася в колег із Норвегії та Ізраїлю. Нагороджена державною відзнакою Президента України «За гуманітарну участь у антитерористичній операції».

- Розкажіть, будь ласка, про плюси та мінуси професії.

Почну з «мінусів»: є токсичні люди, і потрібно вміти поруч із ними «виживати». Потрібно вміти бути аморальним. Потрібно багато уваги приділяти особистій супервізії, щоб не перегоріти. Психолог – незручна людина. Нам складно вимикати «третє око». А жити з людиною, яка дуже чутлива до всього і дивиться «у глибину», – непросто.

«Плюс» у тому ж, що й «мінус». Такий парадокс. Ви будете швидше все розрулювати, тому що ви багато знаєте. Ви можете бути незручним, але одночасно ставитися до інших із більшою поблажливістю та обережністю.

- Що вас надихає в роботі?

- Завдяки постійному вдосконаленню та практиці, я часто зустрічаю цікавих людей, які багато чого досягли у своєму житті, але хочуть ще покращити свої відносини з навколишнім світом або відчувати себе спокійніше. І я поки ще чекаю зустрічей із багатьма з них. Отже, не перегоріла.

- Розкажіть, будь ласка, про себе: у якій галузі Ви на сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

- Сьогодні я працюю в Центрально-Міському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Важлива частина моєї роботи –це психологічний супровід членів сімей загиблих військовослужбовців у проживанні важких емоційних станів, коли кожен відчуває свою власну втрату.

Метою такої роботи є запобігання розвитку патологічного проживання горя, виникненню невротичних і психосоматичних порушень та сприяння соціальної адаптації членів сімей військовослужбовців, загиблих в АТО до нових умов життя. Також надаю психологічну підтримку демобілізованим учасникам АТО (ООС) та їх родинам. Проводжу психологічні тренінги для дорослих і дітей. Робота важка, але цікава.

- У чому Ваш секрет успіху?

- Секрету немає. Просто треба любити свою справу, розуміти її, докладати максимум зусиль та постійно вдосконалюватись.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ?

- До чого б ви не прагнули в житті, все починається з вашої думки. Спосіб мислення може допомагати вам у досягненні цілей, а може, навпаки, перешкоджати. Не йдеться про сліпий оптимізм. Але позитивний настрій ніколи не стане вам на заваді. Вірте в себе і свої сили, вірте в можливість досягти те, про що мрієте.