Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм доцентку кафедри металургійного обладнання Ірину Шевченко

01.03.2021 11:27 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра металургійного обладнання ювілей

Першого березня свій ювілей святкує доцентка кафедри металургійного обладнання інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Артурівна Шевченко.

Ірина Артурівна народилася в сім’ї інтелігенції, де отримання вищої освіти було однією зі сходинок професійного становлення. Випускниця Мелітопольського інституту механізації сільського господарства (нині Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного) Ірина Артурівна у 1983 р. закінчила з відзнакою навчання за фахом «Механізація сільськогосподарського виробництва». У тому ж році вона вступила до цільової аспірантури, де в 1988 р. захистила кандидатську дисертацію за темою «Експериментально-теоретичне обґрунтування параметрів робочих органів з пружними стійками культиваторів для передпосівної обробки ґрунтів».

Після закінчення аспірантури Ірина Шевченко повернулася до alma-mater і продовжила працювати в Мелітопольському інституті механізації сільського господарства молодшою науковою співробітницею лабораторії, потім асистенткою, старшою викладачкою кафедри вищої математики. Із 1993 р. Ірина Артурівна вже працювала на кафедрі теоретичної механіки і теорії механізмів і машин, де обіймала посаду старшої викладачки, а згодом, отримавши вчене звання доцентки, працювала на посаді доцентки цієї ж кафедри.

2008 рік вніс докорінні зміни в життя ювілярки: її родина переїхала до Запоріжжя. Саме тоді Ірина Шевченко й почала працювати на посаді доцентки кафедри вищої та прикладної математики в Запорізькій державній інженерній академії. А згодом перейшла на кафедру металургійного обладнання. Сьогодні Ірина Артурівна допомагає молоді опановувати такі фундаментальні дисципліни, як теорія механізмів та машин; опір матеріалів; використання трибоніки та триботехніки при створенні металургійного обладнання; історія інженерної діяльності тощо. До кола її наукових інтересів входять теоретична та технічна механіка, теорія механізмів і машин, моделювання природного температурного поля поверхневих шарів Землі тощо. Ювілярка має патенти та чисельні статті у фахових збірниках. Колеги по кафедрі з повагою ставляться до цієї спокійної, скромної і приємної у спілкуванні жінки. Ірина Артурівна – це та людина, на яку завжди можна розраховувати: її старанність і скрупульозність при виконанні доручених завдань є взірцем для оточуючих, і, можна сказати, її фірмовим стилем.

Шановна Ірино Артурівно! Колектив інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету щиро вітає Вас із ювілеєм! Бажаємо Вам ніколи не втрачати впевненості в собі, в своїх силах; відчувати любов і повагу тих, хто поруч, досягати поставленої мети. Зичимо, щоб професійні успіхи Ваших студентів надихали Вас на нові звершення. Міцного Вам здоров’я, миру, благополуччя, справжніх друзів і звичайного людського щастя!

Інженерний навчально-науковий інститут