Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ провели Всеукраїнську інтернет-конференцію студентів, аспірантів і молодих вчених «Українська література в просторі культури і цивілізації»

На філологічному факультеті ЗНУ провели Всеукраїнську інтернет-конференцію студентів, аспірантів і молодих вчених «Українська література в просторі культури і цивілізації»

На філологічному факультеті ЗНУ провели Всеукраїнську інтернет-конференцію студентів, аспірантів і молодих вчених «Українська література в просторі культури і цивілізації»
01.03.2021 12:55 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет наукова діяльність онлайн-конференція

Упродовж 26–28 лютого на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривала Всеукраїнська інтернет-конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Українська література в просторі культури і цивілізації». Захід, організований викладачами кафедри української літератури, зібрав 56 учасників. До обговорення актуальних тем літературознавства долучилися молоді дослідники з Республіки Білорусь, Бердянська, Дніпра, Дрогобича, Житомира, Львова, Одеси, Переяслав-Хмельницького, Рівного, Старобільська, Харкова, Херсона та інших міст України. У дистанційному форматі конференція проводиться з 2017 року. Тоді, за словами завідувача кафедри української літератури доцента Наталії Горбач, це давало можливість без матеріальних затрат об’єднати в науковій дискусії учасників із різних куточків країни, а нині, попри карантинні обмеження, дає змогу працювати у вже звичному режимі.

Цьогорічна тематика досліджень засвідчує, що молоді літературознавці оперативно реагують на новітні процеси в письменстві, освіті  та суспільстві загалом. Зокрема, сучасним технологіям та методикам навчання літератури були присвячені доповіді Д. Бурлак «Використання постера на уроці вивчення творчості М. Вороного», Ю. Глушко «Вивчення поезії І. Франка з використанням онлайн-ресурсу Mentimeter», С. Голоти «Використання літературних пазлів під час вивчення повісті «Земля» О. Кобилянської», С. Доброскок «Використання мемів та емоджі на заняттях української літератури в умовах дистанційного навчання», Т. Домбровської «Використання освітньої платформи «На урок» у процесі вивчення драми-феєрії «Лісова пісня» Л. Українки», Т. Краснощок «Вивчення твору «Мартин Боруля» І. Карпенко-Карого з використанням віртуальної художньої галереї», Г. Лугової «Використання технології «Ромашка Блума» під час вивчення твору В. Винниченка «Федько-халамидник»», Д. Тагана «Література через призму інтерактивних технологій: методичні аспекти» та ін.

Традиційно увагою серед учасників конференції користуються питання жанрології (Г. Вавілова, А. Мальцева, О. Усманова, С. Мамай), поетики (Ю. Величковська, Е. Волк, А. Горбань, Я. Зуєнко, О. Краснікова, М. Ленок, Г. Овсяницька, С. Полковникова, К. Шабаль), художнього історизму (Т. Верба, Л. Крупка), літератури для дитячого та підліткового читання (Р. Жаркова, Л. Даниленко, Є. Чіпчева, Н. Сидоренко), мережевої літератури (Т. Кононенко) тощо. У полі зору запорізьких дослідників не перший рік перебуває поетичний доробок М. Брацило – йому присвячені розвідки О. Смирнова («Синергетика морських обширів у мариністичній ліриці М. Брацило») та О. Ольшанської («Архетип роду в поезії М. Брацило»).

Результатом профорієнтаційної роботи доцентів Наталії Зубець і Валентини Кравченко стало залучення до участі в конференції учнів і вчителів запорізьких гімназій № 107 і «Контакт», ліцею «Захисник», Дніпрорудненської гімназії «Софія». Підготовлені ними виступи «Функційна роль кольору у драмі «Чорна Пантера і Білий Медвідь» В. Винниченка» (А. Кошелева, Л. Єфименко), «Оказіоналізми у збірці «Вам таке й не снилося» М. Білокопитова» (К. Мартиненко, Н. Ігнатова), «Упізнавано-непізнаване місто Запоріжжя в романі «Троща» В. Шкляра» (Н. Глущенко, Г. Горенко), «Нові тенденції у формуванні іменників-назв жінок початку ХХ століття» (Н. Грицик, О. Коваленко) викликали схвальні відгуки і жваві дискусії.

За результатами конференції готується збірник матеріалів.

У відгуках учасники відзначають, що формат інтернет-конфереції забезпечує атмосферу рівноправності всіх доповідачів, сприяє підготовці до публічних дискусій, обміну досвідом, окресленню питань, які потребуватимуть подальших дослідницьких зусиль тощо.

Організатори Всеукраїнської інтернет-конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Українська література в просторі культури і цивілізації» вдячні всім учасникам за наполегливу, злагоджену, плідну роботу й бажають звершень на ниві філології!

 

 

 

 

 

  
 

 

 

 

Схожі новини