Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності «Графічний дизайн» факультету СПП, дизайнерка Юлія Колісник

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності «Графічний дизайн» факультету СПП, дизайнерка Юлія Колісник

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності «Графічний дизайн» факультету СПП, дизайнерка Юлія Колісник
02.03.2021 13:27 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології кафедра дизайну відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників

Днями старшокурсників факультету соціальної педагогіки та психології – майбутніх бакалаврів із графічного дизайну відвідала випускниця цієї освітньої програми Колісник Юлія, 21-річна дизайнерка-ретушер, яка вже встигла попрацювати з успішними запорізькими та національними брендами, талановитими фотографами та митцями. «Графічний дизайн» на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ – молода спеціальність, у 2020 році відбувся її урочистий перший випуск. Але за цей короткий час випускники-дизайнери вже встигли заявити про себе, проявити свій талант у рідному Запоріжжі та поза його межами. Сьогодні у рамках профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» ми познайомимо вас з талановитою випускницею кафедри дизайну Юлією Колісник.

 

Ось що розповіла Юлія про роки навчання в ЗНУ та професійне становлення:

- Кожній людині важливо знайти себе. І, звичайно, хочеться, щоб це трапилось якомога швидше. Мені, наприклад, знадобилось 3 роки, щоб зрозуміти, у якому напрямі далі рухатись. Після навчання в ЗНУ за програмою «Графічний дизайн», я вирішила неодмінно стати графічним дизайнером. Ця спеціальність душе широка, тому за роки навчання можна спробувати себе в різних напрямах: у створенні айдентики, брендингу, дизайні рекламної продукції, пакувань, веб-сайтів, у дизайні інтер'єрів, міського середовища, в ілюстрації чи цифровій обробці фотографії.

Першою моєю роботою стала посада дизайнера-верстальника у запорізькому журналі «VIP-club»: тут я дізналась багато нюансів процесу «виходу журналу в світ», спілкувалася з цікавими людьми й набралась досвіду. Там мене надихнули фотороботи на сторінках глянцю. Потім я працювала дизайнером і ретушером у ювелірній компанії «Срібна країна». Я розроблювала візуальну комунікацію відомого українського бренду, створювала рекламні банери для сайтів і соціальних мереж, багато «дизайнила» для Instagram і навіть встигла попрацювати моделлю ювелірних прикрас. Незабаром я спробувала себе у віддаленій роботі графічного дизайнера. Та, нарешті, знайшла себе в цікавому напрямі – ретушер. Я працювала як із продакт-фото (це могла бути як ювелірна прикраса, так і пачка сосисок – так, не вірте рекламі – їх добре ретушують дизайнери!), із б’юті- та фешн-фотографією, рекламними зйомками та фотохудожниками. Для мене це не просто робота, це – натхнення, тому я бажаю та надалі розвиватися у цій галузі. Я не боялася змінювати місця роботи, адже як ще можна зрозуміти, що тобі подобається? У роботі ретушера я знайшла для себе все, що мені було потрібно: «фріланс» – цим усе сказано. Для мене важливе відчуття свободи: самій вирішувати коли прокидатися й починати роботу, визначати, з якими фотографами працювати, а яким краще відмовити, формувати цінову політику й розподіляти свій час.

Я бажаю кожному студенту після випуску йти та працювати в різні місця за спеціальністю (адже дизайн такий багатогранний!), шукати для себе нові напрямки, не боятися змінювати роботи. Як тільки ви зрозуміли, що ця робота не для вас – шукайте щось краще. Щоб в майбутньому прокидатися із задоволенням, а не через силу йти на неулюблену роботу. Це– мій рецепт професійного щастя, тож, може, він підійде і вам.

Спілкування старшокурсників із випускницею Юлією Колісник тривало близько двох годин, вони встигли поділитися один з одним досвідом навчання, працевлаштування, взаємовідносин з роботодавцями, фаховими лайфхаками, стратегією створення портфоліо, перевагами й недоліками роботи в офісі та на фрілансі, передивилися роботи Юлії, задали питання. Організатором зустрічі стала старший викладач кафедри дизайну Анна Виноградова, і Юлія щиро подякувала їй та всьому факультету за таку можливість для себе, за знання й натхнення, здобуті в студентські роки. «Вам пощастило з викладачами, це правда», – не можемо ми не поділитися її відгуком про роки навчання, адресованим сьогоднішнім студентам.

Юлія вже приєдналася до Асоціації випускників Запорізького національного факультету, тож наприкінці зустрічі всі учасники запевнили, що це лише початок плідної та взаємовигідної співпраці випускників та кафедри. А після завершення заходу Анна Виноградова з Юлією Колісник вже обговорили нові ідеї залучення її до освітнього процесу «Графічного дизайну». Тож, неодмінно, як-то кажуть, «чекайте на продовження».

 

Схожі новини