Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ вже традиційно долучився до міжобласного конкурсу професійних читців імені Лесі Українки

Доброю традицією ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже кілька років поспіль лишається участь студентів ЗНУ в міжобласному регіональному конкурсі професійних читців імені Лесі Українки, адже це надає студентам набувати безцінний досвід професійного становлення і самовдосконалення. Цей рік також не став винятком. Творчим наставником молоді були досвідчені викладачі факультету соціальної педагогіки та психології, зокрема доцентка кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ, заслужена артистка України, кандидат педагогічних наук Надія Стадніченко та викладачка дисципліни «Сценічна мова» Тетяна Петрик.

Серед семи талановитих претендентів – талановитих вихованців ЗНУ, котрі на міжобласному конкурсі професійних читців імені Лесі Українки в місті Дніпро представляли Запорізький національний університет, – срібло виборола студентка третього курсу («Сценічне мистецтво») Анна Черкунова. Як розповіли на факультеті СПП, дівчина вступала до вишу вже з багатьма творчими досягненнями після свого навчання у Центрі дитячої та юнацької творчості Дніпровського району Запоріжжя, де розвивала свої таланти під керівництвом Олени Любич та Галини Гуснової.

Анна Черкунова розповіла нам, що на конкурс готувалася досить швидко. Проте, головне – вкладати душу в справу, якою живеш! «Серед конкурсантів були переважно дівчата, - відзначила Анна, - хоча таки одного хлопця я зустріла. Треба було презентувати поему чи вірш Лесі Українки. Під час другого етапу ми готували декламації байки. У нашій освітній програмі ми саме опановували поеми. З моєю колегою ми планували парну декламацію, але в останню мить виявилося, що дівчина не зможе поїхати, тож я мусила підготуватися до сольної декламації поеми Лесі Українки «Русалка». Пишаюся, що впоралася з цим: лишилася задоволення набуттям такого цінного досвіду. До того ж я вперше брала участь у подібному конкурсі. Доречною була підтримка моїх одногрупниць – Діани Арзамаскової, Дарини Іващенко, Лілії Бєлік, Дарини Скрябіної та старших колег із 1 курсу магістратури Ілони Сороки та Надії Настеки. Вони представили дуже достойні результати за час заходу».

За словами старшої викладачки кафедри акторської майстерності та дизайну ЗНУ Тетяни Петрик, усі семеро дівчат є її студентками. У рамках курсу "Сценічна мова" вони готували чимало програм до іспитів. Тож у підготовці до конкурсу украй знадобився цей досвід.

Представники ЗНУ також висловили щиру подяку за відмінну організацію міжобласного конкурсу професійних читців імені Лесі Українки Дніпропетровському театрально-художньому коледжу та Дніпропетровському міжобласному відділенню Національної спілки театральних діячів України. До речі, цього року конкурс був особливо масштабним, адже Україна святкувала 150-річний ювілей великої письменниці, фольклористки, перекладачки, культурної діячки Лесі Українки.

Марія Канцелярист