Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ підготували мистецький захід до 150-річчя з дня народження Лесі Українки

На філологічному факультеті  ЗНУ підготували мистецький захід до 150-річчя з дня народження Лесі Українки
03.03.2021 15:52 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет літературно-музичний захід 150-річчя з дня народження Лесі Українки

Другого березня на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели літературно-мистецький захід, приурочений до 150-річчя з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Такі літературні заходи перетворилися на добру традицію для студентства філологічного факультету.

Студенти 2 курсу спеціальності «Середня освіта» та 4 курсу спеціальності «Філологія» в рамках вивчення дисципліни «Історія української літератури кінця 19-початку 20 століття» під керівництвом доцентки кафедри української літератури Любові Костецької влаштували театралізовану виставу за мотивами творчості Лесі Українки. Епіграфом до цього заходу були такі рядки: «Потрібно цінувати те, що маєш, а не те, про що мрієш»; «Адже любов як вода, несе і крутить, грає, рве, пестить, голубить, топить».

Ідейною натхненницею і модераторкою заходу виступила студентка 4 курсу Ганна Овсяницька. Також до заходу долучились декан філологічного факультету Тамара Хом’як та заступниця декана філологічного факультету з виховної роботи, доцентка кафедри української літератури Валентина Ніколаєнко.

Студенти продемонстрували своє бачення творчості письменниці та підготували театральну презентацію літературної спадщини Лесі Українки. Під час виступів студенти творчо розкрили образ Лесі Українки – жінки, мисткині й генія, звертаючи увагу на те, що її твори й сьогодні залишаються актуальними, а також розкрили образ пророчиці Касандри, яка ніби розповідає про сучасні революційні події та перелом між сьогоденням і минулим на прикладі творчості Лесі Українки. Учасники заходу зібралися разом, аби послухати декламацію поетичних рядків, читання улюбленої прози, поділитися своїми враженнями від творчості Лесі Українки. Крім того, студенти згадали факти біографії, твори Лесі Українки та праці, присвячені життєвому й творчому шляху видатної українки.

Доцентка кафедри української літератури Любов Костецька зазначила, що творчість Лесі Українки заклала автентичні цінності, та що її інтеграція в сучасне життя є важливою, зокрема і в контексті актуальних суспільно-політичних подій. «Я дуже ціную вклад студентів і кожне їх бачення літературної  творчості Лесі Українки, адже кожне покоління сприймає її творчість  по-своєму, особливо молоде покоління», – наголосила викладачка.

Цього року в творчому заході взяли участь представники різних курсів філологічного факультету, а саме: Анастасія Головко, Наталя Попкова, Анастасія Ведменко, Яна Івашкова, Вадим Ахмеров, Ілля Ісаєв, Іван Лавринець, Вікторія Піскун, Вікторія Сосновська, Вікторія Моргун, Євгенія Король, Владислава Сухова, Дарина Пода, Ірина Сталєва. Вони стали як організаторами, так й учасниками виступів.

Студенти у своїх виступах звернулися до ключових моментів біографії письменниці, зокрема її особистого життя, стосунків із батьками, із коханим Сергієм Мержинським, до проблематики національної самосвідомості, зв’язку між минулим і прийдешнім, а також до ідеї національної гідності. Вони нагадали присутнім про значення творчості Лесі Українки, її духовного спадку для становлення незалежності України, показали Україну через 100 років після смерті письменниці.

Дійство було побудовано так, аби нагадати глядачам про найважливіші події в житті Лесі Українки, про її захоплення релігією, історією, філософією, про велич її талантів та драматизм долі. Студенти натхненно декламували рядки відомих творів, таких як поезія в прозі «Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами», драма «Одержима», відображали ідеї її творів у піснях, демонстрували вокальні, театральні, інструментальні таланти та підготували театральні мініатюри, які зображують історичні події як проєкцію творчості Лесі Українки на сьогодення.

Наприкінці свята всі учасники щирими оплесками подякували  організаторам і виконавцям за їхню творчість, небайдужість, ініціативність, натхнення і патріотизм.