Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти історичного факультету зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Сергієм Корсунським

Студенти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» історичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 3 березня на базі платформи Google Meet взяли участь в онлайн-зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Японії Сергієм Володимировичем Корсунським.

До участі якої приєднались студенти 2-4 курсів спеціальності, а також – викладачі, зокрема Бойко О.В., Казакова О.М. та Самойленко Ю.С. у ролі модератора.

Лекція відбулась у рамках вивчення дисципліни «Дипломатичний протокол та етикет» із теми «Етикет дипломатичних прийомів. Етикет дипломатичної бесіди». Мета цієї ініціативи – надати можливість студентам дізнатись про особливості роботи дипломатичних установ України за кордоном.

Спілкування відбулось у форматі стислої лекції Q&A (питання-відповіді), під час якої пан Сергій Корсунський підіймав питання особливостей проведення дипломатичних прийомів та безпосередньої участі у них дипломата, поділився досвідом спілкування з представниками влади в Японії. Також студенти разом із паном Сергієм обговорили перспективи двосторонніх відносин України та Японії, проводячи паралелі відносин із ЄС та виділяючи спільне й відмінне між країнами в рамках ефективного співробітництва.

Лекція відбувалася в атмосфері гармонії та взаємоповаги, пан Сергій дав відповіді на низку питань студентів з приводу особливостей японського менталітету та які тактики застосовувати для досягнення успіху в реалізації державних інтересів в контексті двосторонніх україно-японських відносин. Зокрема, пан Корсунський навів приклади успішної роботи української делегації за останні роки у галузі розвитку агропромислового комплексу, а також поділився планами на майбутнє.

Підкреслюючи значення співробітництва між українськими та міжнародними компаніями, пан Сергій відзначив важливість вивчення іноземних мов, що є перевагою на ринку праці спеціалістів із міжнародних відносин.

Україна та Японія мають спільні інтереси на політичній світовій арені. Від самого початку відносини між державами мають характер сприятливих і ефективних. Розуміння особливостей і досвіду японців у розвитку економіки має вагоме значення в покращенні ефективності внутрішньо-політичного апарату України.