Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-філологи – майбутні вчителі-словесники – долучилися до святкування ювілею Лесі Українки під час навчальної й асистентської практик

Студенти-філологи – майбутні вчителі-словесники – долучилися до святкування ювілею Лесі Українки під час навчальної й асистентської практик

Студенти-філологи – майбутні вчителі-словесники – долучилися до святкування ювілею Лесі Українки під час навчальної й асистентської практик
04.03.2021 16:44 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет освітній процес педагогічна практика асистентська практика

У рамках навчальної педагогічної практики студенти 2 курсу (освітньої програми «Середня освіта (українська мова і література)») філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), які проходять навчальну педагогічну практику у Запорізькій гімназії № 2 імені Лесі Українки, долучились до святкування ювілею видатної української письменниці Лесі Українки.

За підтримки адміністрації та вчителів-словесників гімназії Наталії Касим, Олени Гостєвої, Жанни Піддубної та Лариси Новицької студенти-філологи провели низку заходів, метою яких було розширити знання учнів про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Вони створили в дітей цілісне уявлення про поетесу не тільки як про мисткиню, громадянку, а й про жінку, що сподівалася на звичайне людське щастя; викликати інтерес до її творів та бажання їх читати. Також студенти сприяли вихованню патріотичних почуттів, національної гордості та розвивали духовно-моральні якості школярів.

Анастасія Головко, Яна Івашкова й Ірина Сталєва організували інформаційні «семихвилинки» для школярів 6 класів. Учні із задоволенням працювали в командах та виконували завдання: складали «літературні» пазли, розшифровували криптограми й розгадували ребуси.

Анастасія Відменко, Дар’я Пода та Марія Куцевол провели невеличкий квест для учнів 5-«Б» класу. За словами студенток, «діти просто МЕГА-позитивні, активні, залюбки брали участь із ними у квесті».

А студентки Євгенія Король, Вікторія Сосновська та Влада Сухова провели свій захід для учнів 7-«А» класу. Школярі, об’єднавшись у групи, виконували вправи на встановлення відповідності між творами Лесі Українки та асоціативними малюнками, назвами поезій відомої поетеси та фрагментами з них, розгадували криптограми.

У рамках асистентської практики та проведення практичних занять з дисциплін «Сучасні дидактичні засоби навчання» та «Методика викладання української мови» магістрами Тетяною Шведовою та Надією Садилко були підготовлені не менш цікаві та захоплюючі завдання до ювілею Лесі Українки, що були проведені на заняттях зі студентами 3 курсу денного відділення та 4 курсу заочного відділення філологічного факультету. У форматі інтерактивної презентації вони познайомили студентів з цікавими фактами життя видатної письменниці, перекладачки, культурної діячки Лесі Українки.

За допомогою сучасних засобів навчання, з використанням інтерактивних технологій та різноманітних онлайн-інструментів студенти розробляли «методичні родзинки» для майбутньої професійної діяльності: «хмарки слів» та завдання до них; інтерактивні мапи та вправи, із якими можна ознайомитися за покликанням: https://learningapps.org/ А також – кросворди та Qr-Code із зашифрованими інтерактивними вправами та квестами; комікси та меми, ребуси та квізи. Окремої уваги заслуговує творча робота Дар’ї Озмитель – реп-біографія Лесі Українки, яку виконали її учні. Творчі завдання студентів прикрасили онлайн-дошку Padlet.

«Родзинкою» заходів стала вікторина, створена викладачкою Іриною Бакаленко у програмі Kahoot. Вона дозволила не тільки перевірити отримані студентами знання, але й познайомитись з особливостями створення та використання такого сучасного засобу навчання.

За словами керівниці педагогічної практики студентів-філологів, доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко, педагогічна практика – це можливості студентів у практичній діяльності втілити у життя теоретичні та практичні знання, отримані під час вивчення дисциплін, перші кроки на шляху до професійної майстерності майбутніх учителів-словесників.

 

 

 

Схожі новини