Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ тримає рейтингову першість серед ЗВО Запорізької області та сходу й півдня України

ЗНУ тримає рейтингову першість  серед ЗВО Запорізької області та сходу й півдня України
05.03.2021 13:45 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University рейтинги першість серед ЗВО області

Стали відомі результати зимового рейтингу світових університетів за рівнем їхньої присутності в інтернет-мережі, який опублікував Webometrics Ranking of World's Universities. Серед українських закладів вищої освіти Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) посів 22 позицію. Це – найвищий показник серед вишів у Запорізькому регіоні. До того ж, ЗНУ випередив за результатами рейтингу чимало провідних українських вишів із різних регіонів країни.

Вагомим показником активного поступу ЗВО лишається його позиція на національному та міжнародному рівнях. Тож високими позиціями у відповідних освітніх рейтингах Запорізький національний університет неабияк підвищує свій авторитет як для вступників, так і для роботодавців. Так, головна ідея web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities полягає в оцінці наукової, навчальної та соціальної місії університетів через показники їх представленості в веб-просторі.

При складанні рейтингу враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Тобто оцінюється змістовий й інформаційний складник web-сайту університету. Результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік – у січні та липні. Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities складений з урахуванням систематизованих даних. Для рейтингу визначають місце закладів вищої освіти відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. В основу рейтингу покладено чотири критерії. Кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, відповідно до його значущості.

Цього разу оцінювалися кілька десятків тисяч університетів та інших закладів освіти з усього світу. Свої рейтингові веб-місця отримали 316 закладів вищої освіти України різних рівнів акредитації. Показники кількох інших ЗВО у 2021 році такі: НУ «Запорізька політехніка» -26; ТДАТУ - 54; МДПУ - 63; ЗДМУ - 125; БДМУ - 135.

Сьогодні можна констатувати, що ЗНУ на освітній карті України та Запорізької області займає гідне місце, демонструючи високий рівень розвитку. Успіх університету є яскравим підсумком плідної та ефективної діяльності всього колективу вишу.

Ознайомитися з результатами рейтингу можна за лінком: