Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП, начальник відділення адресної допомоги та денного перебування Центру соціальних послуг Марія Бережна

05.03.2021 12:06 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху начальника відділення адресної натуральної допомоги та денного перебування Коммунальної установи «Центр соціальних послуг» Широківськоі громади Запорізького району Запорізької області Марії Бережної, яка навчалася в ЗНУ на факультеті соціальної педагогіки та психології під прізвищем Бражиненко з 2008 по 2013 р. Під час інтерв’ю вона поділилася з нами своїм розумінням професії, життєвим досвідом і надала корисні поради.

- Пані Маріє, розкажіть про себе та свій професійний досвід: як відбувався ваш професійний розвиток, у яких галузях Ви працювали і чим займаєтесь на сьогодні?

- Я почала працювати ще в роки навчання в ЗНУ. Із другого курсу в мене була часткова зайнятість, яку я поєднувала з навчанням: працювала соціальним педагогом в ЗОГО «Флоренс». Це дало мені глибше розуміння специфіки професії та досвід роботи з дітьми, що мають інвалідність. Після завершення ЗНУ я пішла працювати в загальноосвітню школу м. Запоріжжя де працювала також за фахом. Згодом мене привабила робота в загальноосвітньому дошкільному закладі «Світлиця», де я працювала вихователем-методистом. І хоча серце моє завжди тяжіло до педагогіки, все ж, тема соціального супроводу та допомоги червоною ниткою проходила скрізь всю мою діяльність і, врешті-решт, я повністю занурилася в світ соціальної роботи. Тепер я працюю в Широківській громаді – це складна та відповідальна робота. І хоча від моєї праці не завжди очевидні суттєві зміни у сьогоденні, вона, безсумнівно, впливає на майбутнє Широківської громади та всього Запорізького регіону.

- Чому обрали для навчання саме факультет СПП?

- Спеціальність «соціальна педагогіка» поєднувала в собі ті речі, які мене захоплювали, – педагогіку та волонтерство, допомогу. Хоча деякий час я мала певні сумніви, проте зараз розумію, що навчання за цією спеціальністю — це був найкращий вибір, адже я значно розширила поле своїх фахових можливостей.

- Що Вам запам’яталось найбільше під час навчання на факультеті та в ЗНУ взагалі?

- Мій згуртований колектив групи, цікаві інтерактивні пари та харизматичні викладачі. А ще – проєкти, які ми реалізовували під час навчання. Так, вони були невеликі, але дали ґрунтовний досвід організації, досвід перших успіхів і перших невдач.

- Поділіться, будь ласка, власними секретами, як стати успішним у своїй професії?

- Є п’ять найважливіших речей про які має пам’ятати кожен, хто займається соціальною педагогікою:

1. Систематична профілактика професійного та емоційного вигорання;

2. У роботі з людьми варто спиратися на внутрішні сили клієнтів, допомогти активізувати їхній потенціал;

3. Впевненість, що твоя справа важлива;

4. Гнучкість та пошук нестандартних рішень в складних ситуаціях;

5. Оптимізм.

Я вдячна подякувати за цікаві роки навчання декану факультету соціальної педагогіки та психології Ользі Пономаренко, завідувачці кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Наталії Заверико, викладачкам кафедри Олені Лещенко, Юліані Мацкевіч, Олені Сібіль, Оксані Турській та Олені Шулькевіч.