Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Блискучими перемогами почали сезон змагань важкоатлети ЗНУ: золоті медалі та рекорди України додалися в скарбничку їхніх досягнень

05.03.2021 13:00 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання здоров'я та туризму важка атлетика спортивні досягнення

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) велику увагу приділяють заохоченню молоді до занять фізичною культурою, а також для розвитку спорту, зокрема важкої атлетики. При цьому керівництво ЗНУ створює всі умови навчання і спортивного розвитку студентів. А вони, своєю чергою, вдало, професійно й результативно виступають на престижних змаганнях, представляючи виш й спортивну важкоатлетичну школу ЗНУ. Не став винятком і довгоочікуваний Кубок України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок (м.Луцьк).

Куратором важкої атлетики в Запорізькому національному університеті є викладач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Анатолій Орлов – заслужений тренер України, майстер спорту України з важкої атлетики, тренер вищої категорії Анатолій Орлов. Він висловив щиру подяку керівництву вишу в особі ректора ЗНУ Миколи Фролова, проректорів Геннадія Васильчука, Олександра Бондаря, Олександра Гури, Юрія Каганова та всім науково-педагогічним працівникам факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму за величезну допомогу і підтримку важкоатлетів ЗНУ.

За словами пана Анатолія змагання в Луцьку пройшли напрочуд вдало для спортсменів ЗНУ. Так, Ганна Панова – випускниця факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Запорізького національного університету –

здобула три золоті медалі (ривок, поштовх, сума) у ваговій категорії 71 кг з результатом у сумі двоборства 212 кг. Анастасія Манєвська – випускниця факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Запорізького національного університету – здобула три золоті медалі та встановила чотири рекорди України серед молоді до 23 років у ваговій категорії 87 кг з результатом у сумі двоборства 237 кг. І Ганна, і Анастасія тренуються під керівництвом ЗТУ Анатолія Орлова.

Крім того, Дмитро Вороновський – студент магістратури факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Запорізького національного університету – став переможцем у ваговій категорії 55 кг з результатом у сумі двоборства 241, а також володарем золотих медалей у ривку та поштовху. Дмитро тренується під керівництвом ЗТУ Олександра Слободянюка та ЗТУ Анатолія Орлова.

Варто зауважити, що через карантинну перерву довгий час спортсмени не мали змогу брати участі у фахових змаганнях. Проте їхні попередні здобутки неабияк вражали. Скажімо, минулої весни у Чернігові під час Кубку України з важкої атлетики серед чоловіків і жінок золото вибороли на престижних змаганнях теж запоріжани. У змаганнях чоловіків вагової категорії 55 кг із результатом 239 кг у сумі двоборства (109+130) переможцем став вихованець ЗНУ Дмитро Вороновський. Серед жінок – представниця ЗНУ Анастасія Манєвська завоювала золото у ваговій категорії 81 кг з результатом у сумі двоборства 198 кг (87+111). Напередодні норматив виконала талановита представниця команди – Валерія Гуцуляк. Блискучий виступ збірної Запорізької області тоді на Кубку України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок, що проходив у Чернігові, завершив і Олег Ганзенко. У ваговій категорії +109 кг, вихованець ЗНУ виграв золоту медаль, показавши в сумі двоєборства результат 371 кг. Готували спортсменів заслужені тренери України Анатолій Орлов (викладач ЗНУ) та Олександр Слободянюк.

Варто нагадати про перемоги важкоатлетів ЗНУ на турнірі пам’яті олімпійського чемпіона І. Рибака, котрий проходив у Харкові. Тоді важкоатлетична спільнота Запорізької області привітала вихованця ЗНУ Дмитра Вороновського з присвоєнням звання "Майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики". Також медалі чемпіонату України з важкої атлетики серед чоловіків та жінок були саме в спортсменів ЗНУ: Дмитро Вороновський і Тарас Гришин вибороли золото. Дмитро Вороновський у ваговій категорії 55 кг відпрацював із результатом 245 кг у сумі двоборства. А Тарас Гришин став чемпіоном у ваговій категорії 67 кг, з результатом у сумі двоборства 271 кг.

Під час чемпіонату Європи з важкої атлетики серед молоді до 23 років, який проходив у Бухаресті студенти ЗНУ Анастасія Манєвська, Кирило Пирогов й Олег Ганзенко принесли до командної скарбнички дві срібні й бронзову медаль, відповідно. У результаті вдалих виступів спортсменів збірна команда України посіла перше загальнокомандне місце. Тодішня дебютантка континентальної першості – студентка ЗНУ Анастасія Манєвська виборола срібло у ваговій категорії 81 кг і з результатом у сумі двоборства 189 кг. У ривку з результатом 85 кг Анастасія здобула малу бронзу, а в поштовху з результатом 104 кг також виборола малу бронзову медаль. Своєю чергою, студент Запорізького національного університету Олег Ганзенко став бронзовим призером чемпіонату Європи з важкої атлетики серед юніорів до 20 років у ваговій категорії +109 кг із результатом у сумі двоборства 390 кг. Із результатом 178 кг у ривку спортсмен також виборов мале срібло, а у поштовху з результатом 212 кг – малу бронзову нагороду. Нагадаємо, що  чемпіонат Європи з важкої атлетики серед молоді до 23 років став переможним ще для одного спортсмена ЗНУ. У перші дні змагання Дмитро Вороновський став чемпіоном Європи, виступаючи у ваговій категорії 55 кг, з результатом у сумі двоборства 245 кг. Крім того, Дмитро завоював малу бронзу у ривку з результатом 108 кг, та мале золото у поштовху з результатом 137 кг. Найближчого суперника запоріжанин випередив на 10 кг.

Для довідки. У ЗНУ навчаються та тренуються під керівництвом Анатолія Орлова провідні важкоатлети України, серед яких є чемпіони України, Європи та світу. Своїми результатами ці студенти прославляють університет не тільки на всеукраїнському рівні, а й на міжнародному. Серед них: Олег Ганзенко – вихованець факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України, член збірної команди України, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів 2019, бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів 2019,  багаторазовий переможець та призер чемпіонатів та Кубків України, рекордсмен України; Дмитро Вороновський – студент  магістратури факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України міжнародного класу,  член збірної команди України, триразовий чемпіон Європи серед молоді (2016, 2018, 2019), багаторазовий переможець та призер чемпіонатів та Кубків України, рекордсмен України; Анастасія Манєвська –  випускниця факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України, член збірної команди України, срібний призер чемпіонату Європи серед молоді 2019, багаторазова переможниця та призерка чемпіонатів та Кубків України; Ганна Панова – випускниця факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України міжнародного класу, член збірної команди України, чемпіонка Європи серед юніорів 2016, бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів 2017, срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів 2017, багаторазова переможниця та призерка чемпіонатів та Кубків України, рекордсменка України. А також Антон Сердюков – вихованець факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України, член збірної команди України, переможець чемпіонатів та Кубків України; Валерія Гуцуляк – студентка факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України, багаторазова переможниця і призерка всеукраїнських змагань; Олександр Сергеєв – вихованець факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, майстер спорту України, багаторазовий переможець та призер чемпіонатів та Кубків України; Ян Гречихін – студент факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, кандидат в майстри спорту,  переможець та призер всеукраїнських та обласних змагань; Нікіта Луценко – вихованець факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму, кандидат в майстри спорту, переможець та призер всеукраїнських та обласних змагань.