Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рейтингу uniRank University Ranking 2021 року ЗНУ тримає першість серед вишів Запорізької області та південного сходу

11.03.2021 10:21 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University рейтинги першість серед ЗВО області

Рейтинг «4 International Colleges& Universities» нещодавно опублікували в оновленій редакції 2021 року (January edition). Запорізький національний університет посів у ньому 18 позицію. Це – найвищий показник серед ЗВО Запорізької області та на південному сході нашої держави. Варто відзначити, що рейтинг uniRank University Ranking 4icu.org, раніше відомий як 4ICU, позиціонує себе як неакадемічний. Він досліджує якість представлення та популярність вишів у інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників, зібраних з авторитетних джерел (Moz, Majestic, SimilarWeb та Amazon Alexa).

Автори рейтингу зазначають, що такий підхід покликаний допомогти студентам, викладачам і науковцям оцінити загальну популярність університету. Сайт 4icu (Four International Colleges & Universities) – база даних, що систематизує відомості про освітні заклади 200 держав. Рейтинг UniRank (4icu) визначається популярністю і відвідуваністю сайтів 13 800 університетів світу. Він видається з травня 2005 року. Відтоді методологія рейтингу періодично доопрацьовувалася з метою забезпечення кращих результатів.

Поточний рейтинг обчислюється за спеціальною формулою на основі даних таких веб-метрик: Moz Domain Authority (вказує на кількість і якість зовнішніх посилань на сайт за даними пошукової системи Google). Alexa Global Rank (даний показник враховує число відвідувачів і кількість переглянутих ними сторінок в системі Alexa). SimilarWeb Global Rank. Majestic Referring Domains (вказує на кількість і якість зовнішніх посилань на сайт за даними пошукової системи Majestic). Majestic Trust Flow – (потік довіри) визначає силу лінків, які розміщені на сайті. Зауважимо, що проти 18 позиції Запорізького національного університету, ТДАТУ має 42 місце, Запорізький державний медичний університет – 48 місце, а, скажімо, Національний університет «Запорізька політехніка» (Запорізький національний технічний університет) – 52 місце, БДМУ – 84.

Ознайомитися з результатами рейтингу можна за лінком: