Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ обрали голову студентської ради

В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ обрали голову студентської ради

Десятого березня в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися вибори голови студентської ради. Незважаючи на те, що голосування було проведено в online-форматі, організатори зробили все можливо, щоб воно було зручним для кожного студента. Вибори відбувалися з 8.00 до 20.30, що дало можливість проголосувати в найбільш зручний для учасників час, а те, що було застосовано систему електронного забезпечення навчання ЗНУ (Moodle ZNU), якою користуються всі студенти, надало можливість проголосувати без зайвих зусиль.

За результатами виборів, впевнену перемогу отримала студентка 3 курсу спеціальності «Менеджмент» Мілєна Сьомчина, за яку проголосувало 127 осіб. Перший свій досвід роботи в органах самоврядування студентка-активістка здобула ще в школі, а за час навчання в університеті активно займалася культурно-масовою, профорієнтаційною та організаційною роботою як в групі, так і в інституті загалом. Дівчина – профорг студентів економічного напрямку інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, бере участь у всіх презентаційних заходах, які підвищують імідж університету тощо. І при цьому Мілєна розуміє, що головне для студента – це навчання, і на власному прикладі демонструє це, адже її середній бал за минулу екзаменаційну сесію складає 5.0.

Як і сама Мілєна Сьомчина, кожен член її команди вже має досвід роботи в самоврядуванні. Це – студенти 3 та 4 курсів бакалаврату, а також 1-го курсу магістратури інженерного навчально-наукового інституту. А саме Марія Кожухова, Іван Пахомов, Аліна Градова, Богдан Монастирний та Максим Узунов. Мілєна Сьомчина охоче поділилася своїми планами на майбутнє. Як голова студентської ради інженерного навчально-наукового інституту вона вважає, що, передусім, необхідно згуртувати студентів. Першим кроком для цього стане проведення зустрічі зі студентами 1 курсу. Мілєна хоче познайомитися з ними ближче, розповісти, що таке студентське самоврядування і запросити їх до активної співпраці. Дівчина підкреслила, що із задоволенням співпрацюватиме з Юлією Приходько, яка теж балотувалася на посаду голови студентської ради. «Ми не конкурентки, – говорить Мілєна. – Наші погляди багато в чому збігаються, тож ми зможемо спільно працювати задля досягнення поставленої мети».

Нерідко студенти не мають чіткого уявлення, де саме збираються розпочати кар’єру після закінчення університету, а інші вже нині шукають для себе роботу, щоб навчатися і працювати одночасно. Щоб допомогти і тим, і тим, Мілєна Сьомчина найближчим часом збирається організувати низку зустрічей із роботодавцями. «Відбуватимуться вони в online-форматі чи безпосередньо в інженерному навчально-науковому інституті, це залежатиме від кількості учасників», – зазначає дівчина. Передусім, це будуть зустрічі з представниками підприємств міста, зокрема, з ПАТ «Запоріжсталь».

І це – лише найближчі плани, і зупинятися на них Мілєна не збирається. Вона прагне активно працювати в таких напрямках, як культурно-масовий, інформаційний, соціальний тощо. Зокрема, вирішуючи соціальні питання, дівчина разом зі своєю командою збирається «піклуватися про студентів так, як їхня родина (вирішувати проблемні питання, питання гуртожитку, гуманітарної допомоги, реалізовувати соціальні програми як всередині колективу, так і ззовні)».

Мілєна впевнена, що студенти інженерного навчально-наукового інституту – це величезний інтелектуальний потенціал, тож необхідно якомога більше залучати їх як до наукової, так і громадської діяльності. Як голова студентської ради дівчина хоче залучити до цього не лише студентів денної форми навчання, а й заочної. Хоча Мілєна і розуміє, що молоді, яка вже розпочала трудову діяльність, важко поєднувати роботу не лише з навчанням, а й з науковою та громадською діяльністю, вона все ж сподівається, що її команді вдасться залучити їх до цієї роботи.

Прагне нова голова студентського самоврядування інституту й покращити профорієнтаційну роботу. «У наших стінах завжди раді активним студентам, які беруть участь у житті інституту та університету загалом. Саме тому потрібно збільшувати їх кількісний склад, – підкреслює дівчина, – привертати увагу молодших та старших курсів до існуючих проблем сучасності та направляти цю позитивну енергію на суспільний розвиток всього студентства, його духовне зростання, що сприятиме покращенню іміджу навчального закладу та дозволить нам розширювати нашу студентську спільноту».

Інженерний навчально-науковий інститут