Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті відбулося засідання круглого столу «Сучасні проблеми архітектури та містобудування промислових міст»

Днями до інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) задля участі в засіданні круглого столу «Сучасні проблеми архітектури та містобудування промислових міст» завітали відомі запорізькі архітектори й викладачі відповідних спеціальностей Запорізького будівельного коледжу. Долучилися до події й студенти ЗНУ будівельного напряму.

Модератором заходу був проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, а кафедру міського будівництва та архітектури інженерного навчально-наукового інституту представляли завідувач кафедри Андрій Банах, в.о. директора інженерного навчально-наукового інституту Олександр Федченок, автор багатьох пам’ятників і монументів Юрій Єгоров, доцентка Лілія Полікарпова, старша викладачка Катерина Архіпова, аспірантка Юлія Малишева та ветеран кафедри Валерій Савін.

Архітектурна еліта регіону була представлена такими майстрами своєї справи, як головний архітектор Запорізької області Олександр Билим; голова правління Запорізької обласної організації Національної спілки архітекторів України Євгеній Голощапов і його заступник, керівник ТОВ «Архітектурно-конструкторська фірма «Модулор» Дмитро Романов і директор приватного підприємства «Архітектурна майстерня «Дім» Петро Турковський.

Приєдналися до участі в засіданні круглого столу й колишні керівники головного управління архітектури та містобудування Запорізької міської ради Віктор Трубін і Сергій Прудкий, який на сьогодні є директором ТОВ «Тітан Проєкт»; архітектор Борис Глова, у минулому головний архітектор Запорізького проєктного інституту «Промбудпроєкт»; консультант із питань архітектури та містобудування Олександр Шаталов, колишній директор державного підприємства «ДПІ «Запоріжцивільпроєкт». Взяли участь у обговоренні проблеми й викладачки спеціальних дисциплін з архітектури Запорізького будівельного коледжу Олена Брацило та Тетяна Іванченко.

Під час обговорення сучасних проблем архітектури та містобудування промислових міст учасники звернули увагу на такі аспекти, як стиль і методологія сучасного проєктування; збереження та наявність санітарних зон з урахуванням межево припустимих концентрацій шкідливих речовин; протиріччя в земельних питаннях між районами області та генеральним планом розвитку міста тощо.

У рамках засідання круглого столу обговорили й можливість співпраці кафедри зі стейкхолдерами – провідними архітекторами міста. Це викликано тим, що наприкінці минулого навчального року на кафедрі відкрили нову спеціальність «Архітектура і містобудування». А для викладачів дуже важливо щоб освіта, яку отримають студенти цієї спеціальності, вже з першого курсу відповідала сучасним потребам галузі. Отже, потрібно вже нині враховувати думку роботодавців щодно змісту освіти.

Як зазначив Андрій Банах, сьогодні освітня програма «Архітектура і містобудування», за якою навчаються студенти, крім загальної спрямованості, акцентує увагу на таких проблемах, як важливість зелених насаджень рекреаційних зон поблизу або в межах промислового міста; проєктування й розміщення нових подібних зон та об’єктів; вирішення транспортної проблеми та використання покинутих територій. Приділено в її рамках увагу й дизайну інтер’єрів.

Студенти охоче спілкувалися з архітекторами-практиками, цікавилися тим, з якими програмами працюють сучасні фахівці, а також перспективами «сталого будівництва» з точки зору екологічно-чистого підходу до створення нових споруд і реконструкції будівель, що вже існують.

Підбиваючи підсумки зустрічі, організатори та гості заходу висловили сподівання, що незабаром професійна спільнота Запоріжжя поповниться перспективними молодими архітекторами – випускниками інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. А для цього вже сьогодні роботодавці готові брати активну участь у підготовці майбутніх фахівців, а саме, надавати студентам можливість проходити практику на реальних об’єктах, допомагати молоді оволодівати новими програмами. Маститі архітектори закликали студентів вивчати теорію та історію архітектури, освоювати нові технології та прагнути до нових знань.

Інженерний навчально-науковий інститут