Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні абітурієнти приєдналися до Дня відкритих дверей на факультеті іноземної філології ЗНУ в режимі онлайн

Майбутні абітурієнти приєдналися до Дня відкритих дверей на факультеті іноземної філології ЗНУ в режимі онлайн

Майбутні абітурієнти приєдналися до Дня відкритих дверей на факультеті іноземної філології ЗНУ в режимі онлайн
17.03.2021 10:48 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність день відкритих дверей онлайн-захід

13 березня  на факультет іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для майбутніх вступників, їхніх батьків та всіх охочих провели важливий профорієнтаційний захід – День відкритих дверей у рамках проєкту «One day at University» в режимі онлайн.

Учасники заходу, який транслювався на YouTube-каналі факультету іноземної філології, мали змогу дізнатись про особливості навчання на одному з найбільш перспективних факультетів ЗНУ, про можливості досконало вивчити іноземні мови, стажуватися за кордоном, спілкуватися з носіями мов, проходити практику на базі найкращих шкіл Запоріжжя та найбільш успішних промислових, туристичних компаній нашого міста. А також – про можливості долучитися до яскравого, насиченого та активного студентського життя ФІФ.

Крім того, під час заходу абітурієнти та їхні батьки змогли більше дізнатися про умови й переваги навчання на цьому факультеті, про матеріально-технічну базу, можливості, які відкриваються для саморозвитку й вдосконалення своїх здібностей і творчого хисту перед його студентами.

Для майбутніх вступників та їхніх батьків декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна розповіла про освітні можливості факультету, про особливості викладання, про освітні заходи, про перелік спеціальностей, напрямів підготовки й освітніх програм.

Детальну інформацію про всі спеціальності факультету можна переглянути на сайті за покликаннями:

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/fif/1621

https://www.znu.edu.ua/ukr/pk/4362/bakalavr

Так, нововведенням цього навчального року стало відкриття освітньої програми з китайської мови, що стало можливим завдяки співпраці з представниками Аньхойського педагогічного університету (Китай) та Школі Конфуція, яка діє на базі ЗНУ. При цьому вступити на більшість спеціальностей факультету можна зі знанням англійської.

Галина Федорівна у своєму виступі зазначила: «Такі зустрічі з абітурієнтами в режимі онлайн чи офлайн надають  вступникам можливість побачити, почути про те, як відбувається навчання на факультеті, що тут викладають. Варто відзначити, досвід викладання західноєвропейських мов на факультеті складає вже 55 років. Тут здійснюється широка гуманітарна підготовка,  а випускники факультету працюють у всьому світі. Найвагомішими перевагами факультету є його науково-педагогічні працівники. Це – 92 викладачі, з них 10 – професори, доктори філологічних і педагогічних наук, решта – це доценти і кандидати філологічних наук і 10% – аспіранти. На факультеті використовують у навчанні класичні та сучасні методи викладання, а викладачі беруть участь у різних конкурсах і виграють міжнародні проєкти, спрямовані на отримання досвіду викладання іноземних мов сучасними методами. Так, найбільш потужними міжнародними проєктами на факультеті є “Erusmus+ KA2”, який забезпечує підготовку викладачів середньої та вищої школи за програмою мультимедійної освіти, та програма Жана Моне, яка готує студентів і викладачів за темою “Європейські цінності в художній літературі”. Крім того, на факультеті створена потужна сучасна матеріально-технічна база. Так, за останній рік відкрито 3 нові мультимедійні аудиторії, які дозволяють проводити онлайн-заняття, відео-конференції, спілкуватись із фахівцями з усього світу та викладати європейські мови (англійську, французьку, німецьку, іспанську, італійську)».

Також декан звернула увагу на такі переваги навчання на факультеті: робота з носіями мов (на факультет приїжджають гості з різних англомовних, франкомовних, іспаномовних, німецькомовних країн); налагодженість міжнародних наукових зв’язків з різними країнами Європи, такими як Франція, Німеччина, Польща, Словенія, для проведення спільних наукових і навчальних заходів, наукових публікацій.

Відзначила вона й затребуваність випускників факультету на теренах України і за кордоном у різних галузях. Наголосила декан і на потужній науковій роботі факультету, яка підтверджується у наукових публікаціях, конференціях, захистах наукових робіт. До цієї роботи долучаються знані науковці з усієї України, й молоді науковці, і студенти.

Крім того, під час заходу йшлося про стратегії ефективної підготовки до вступної кампанії, необхідні сертифікати для вступу (з української мови та літератури, іноземної мови, історії України або географії), про організацію дистанційних курсів різної форми, про структуру навчального процесу, про стипендіальне забезпечення, про технічне фахове обладнання аудиторій (меблі, інтерактивні дошки, проектори, веб-камери, комп’ютери). А також – про пільги для різних категорій вступників, про можливість вивчати три іноземні мови протягом навчання, про необхідні іспити для вступу до магістратури.

Під час онлайн-заходу Галина Морошкіна дала поради, як ефективно вивчати мови й вільно володіти іноземною мовою. Вона відповіла на питання батьків і майбутніх вступників, наприклад, щодо механізмів вибору другої іноземної мови для вивчення, щодо відмінностей спеціалізацій «Англійська філологія» та «Середня освіта», освітніх програм «Переклад (англійський)» та «Мова і література англійська». Крім того, йшлося про можливості змінити освітню програму навчання після бакалаврату, особливості навчання на підготовчих курсах для вступу, специфіку вивчення китайської мови, забезпечення навчальними посібниками, онлайн-ресурсами та курсами, навчання на курсах з іноземних мов тощо.

До того ж, декан факультету відповіла на питання батьків і вступників щодо організації наукової роботи, термінів навчання, специфіки навчання на заочній формі, можливості перейти з контрактної форми навчання на бюджетну, можливості навчатися на 2 факультетах одночасно. А також – щодо вартості навчання, оплати навчання частинами,  можливості проживати у гуртожитку під час навчання, навчання на військовій кафедрі  для хлопців, практичної складової в освітньому процесі, бази практик, можливостей працевлаштування, стажування за міжнародними програмами ( DAAD, Федерація обміну Франція-Україна), академічними програмами обміну студентів тощо.

Перше питання, яке цікавило майбутніх вступників - умови вступу та правила прийому на перший курс бакалаврату. Заступник декана з навчальної роботи Катерина Василина детально розповіла про особливості вступу на ФІФ.
Студенти факультету вчать не одну, а дві, навіть три, іноземні мови. Заступник завідуючої кафедри викладання другої іноземної мови Ольга Каніболоцька розкрила концепцію вибору другої мови та поділилася особливостями процесу формування груп на факультеті. Ольга Анатоліївна також говорила про мови, які студенти вивчають як третю іноземну.
Майбутні абітурієнти задавали багато питань і про можливість міжнародних стажувань під час навчання. Заступник декана з міжнародної діяльності Олена Пєшкова говорила про участь у міжнародних проектах, які зараз тривають на факультеті, а також про перспективи навчання в університетах м. Любляни (Словенія), м. Дю Мен (Франція).
Дружню та невимушену атмосферу спілкування продовжили активісти студради ФІФ. І. Ульченко, В. Христич, Є. Сорокіна поділилися своїми враженнями про активну участь у насиченому громадському житті факультету, яке гармонійно поєднується із цікавим навчанням.



Оксана Шевчук, Ганна Ваніна,
Факультет іноземної філології

Олена Переверзєва


Деталі на каналі YouTube факультету іноземної філології: https://www.youtube.com/channel/UCEVgCdj86XLnIylj3OfHzpg

 

 

 

 

 

Схожі новини