Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася робоча зустріч з новим директором Школи Конфуція з китайської сторони

19.03.2021 13:03 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція факультет іноземної філології міжнародна діяльність вивчення китайської мови

Днями в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася робоча зустріч проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та нового директора Школи Конфуція ЗНУ з китайської сторони У Чжанхоа. Також на заході були присутні декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, директор Школи Конфуція з української сторони Володимир Волков, дружина пана У Чжанхоа Юї Шуелє – нова викладачка школи Конфуція, інші викладачі цієї школи, носії китайської мов, науковці Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), представники відділу міжнародних зв’язків ЗНУ, відділу кадрів тощо.

Під час зустрічі, зокрема, йшлося про те, що вона стала точкою відліку нового етапу розвитку українсько-китайських відносин, яким надають особливого значення представники ЗНУ. Нагадаємо, що до цього близько двох із половиною років директором Школи Конфуція від китайської сторони був пан У Шихун. Та нещодавно його робочий контракт добіг до кінця і він повернувся до викладання та наукової роботи в Аньхойському педагогічному університеті.

Пан У Чжанхоа тільки-но прибув до Запоріжжя й зараз знайомиться з діяльністю Школи Конфуція ЗНУ та факультету іноземної філології, де у 2020/2021 році відкрилася нова спеціальність «китайська мова та література». Тож ті студенти, які обрали для вивчення саме цю спеціальність, нещодавно завершили перший семестр навчання, склали зимову сесію й вже можна підбити певні підсумки початку їхнього навчання. Варто відзначити, що ще під час формування освітньої програми «китайська мова і література» для факультету іноземної філології пан У Чжанхоа долучився до розробки її методичного складника, брав участь у вирішені такого питання, як вибір підручників для навчання, визначення складу дисциплін, послідовності їхнього викладання тощо.

Наступного тижня він зустрінеться із деканом факультету іноземної філології Галиною Морошкіною, науково-педагогічними працівниками ФІФ, а також – зі студентами, які обрали для вивчення китайську мову. Йтиметься, зокрема про перспективи подальшого розвитку цієї освітньої програми. Уже зараз можна відзначити, що в травні  цього року в ЗНУ заплановано проведенні міжнародного іспиту HSK на знання китайської мови. У ньому можуть взяти участь не лише студенти факультету іноземної філології чи слухачі Школи Конфуція ЗНУ, але й усі охочі перевірити свій рівень володіння китайською мовою та отримати відповідний сертифікат міжнародного зразка. Щоб проводити цей іспит у відповідності до всіх вимог, на базі Школи Конфуція в навчальному корпусі ЗНУ № 6 минулого року облаштували спеціальну мультимедійну аудиторію. Вона відповідає всім міжнародним стандартам із проведення цього мовного іспиту.

Ці та інші питання обговорили учасники робочої зустрічі, наприкінці якої проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура подякував усім за наполегливу працю, спрямовану на розвиток міжнародної діяльності ЗНУ та підвищення якості освітнього процесу. Він висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю Запорізького національного університету та Аньхойського педагогічного університету (Китай).