Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив Запорізького національного університету висловлює співчуття рідним і близьким Муца Луая Файсала

22.03.2021 16:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут центр освітніх послуг для іноземних громадян некролог

Увесь багатотисячний колектив Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) й викладачі та студенти інженерного навчально-наукового інституту зокрема, висловлюють щире співчуття рідним, близьким і знайомим доктора наук із державного управління, професора Муца Луая Файсала з приводу його трагічної загибелі. Ми поділяємо вашу глибоку скорботу та з почуттям глибокої вдячності згадуємо про роки натхненної праці, які він присвятив розвитку міжнародної діяльності інженерного навчально-наукового інституту, вихід вишу на міжнародний рівень.

Муц Луай Файсал – випускник фармацевтичного факультету Запорізького державного медичного університету (1996 р.). Цього ж року він вступив до клінічної ординатури Запорізького державного медичного університету, яку закінчив у 1999 року. У 2005 році розпочав навчання в магістратурі Запорізької медичної академії післядипломної освіти , яку закінчив у 2007 році. У 2009 році він вступив до аспірантури на кафедру соціології Класичного приватного університету, після завершення якої захистив кандидатську дисертацію у 2012 році. У 2016 році він отримав вчене звання доцента кафедри іноземних мов. У 2019 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора наук з державного управління по темі: «Формування та реалізація державної міграційної політики: теорія, методологія, практика» з спеціальністю 25.00.02 - «механізми державного управління».

Із 2010 до 2018 року обіймав різні посади в Запорізькій державній інженерній академії, він керував роботою структурних підрозділів академії, таких як відділ міжнародних зв’язків, центр освітніх послуг для іноземних громадян. Із 2018 обіймав посаду начальника центру освітніх послуг для іноземних громадян Запорізького національного університету. Проходив зарубіжне стажування у 2019 році у м. Маріямполі (Литва) та в 2020 році – у м. Катовіце (Польща). Здобуті за кордоном знання й освоєні інноваційні технології втілював в освітньому процесі, зокрема під час викладання таких дисциплін, як «Менеджмент і адміністрування у публічній сфері» та «Техніка адміністративної діяльності».

Важко переоцінити невтомну роботу Муца Луая Файсала з розвитку міжнародної діяльності по залученню іноземних студентів на навчання до Запорізького національного університету. Адміністративна діяльність не завадила йому активно займається науковою роботою. Він – автор понад 155 наукових та науково-методичних праць із питань формування та реалізації державної міграційної політики, публічного управління та адміністрування, високо поцінованих колегами-науковцями. Муц Луай Файсал із 1996 року вів активну роботу по набору та навчанню іноземних студентів у м. Запоріжжі. Цьому сприяло його вільне володіння п’ятьма мовами (українською, російською, англійською, арабською та курдською). За його безпосередньою участю випускниками запорізьких вишів стали до десяти тисяч іноземців із багатьох країн близького та далекого зарубіжжя та країн СНД (Королівство Марокко, Алжир, Туніс Єгипет, Нігерія, Туреччина, Сирія, Ірак, Йорданія, Ліван, Ізраїль, Казахстан, Узбекистан, Азербайджан, Грузія, Росія, Китай і Литва). Поділяємо глибоку скорботу рідних і близьких Муца Луая Файсала, висловлюємо наше щире співчуття та продовжуватимемо справу цією видатної особистості з розвитку міжнародних відносин і налагодження контактів з іноземними студентами на вшанування його пам’яті.

Повідомляємо, що всі охочі віддати останню шану шановному професору можуть завітати на громадську панахиду, яка відбудеться 23 березня, у вівторок, біля навчального корпусу ЗНУ № 9 (проспект Соборний, 226), об 11.00.