Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФСУ провели ХІ Міжнародну наукову конференцію «Соціальне прогнозування та проєктування майбутнього країни: політика подолання травми в процесі миротворення»

На факультеті соціології та управління Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася ХІ Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проєктування майбутнього країни: політика подолання травми в процесі миротворення». Під час заходу учасники обговорювали теми війни та миру, наслідки конфліктів для країн та європейський досвід подолання травм в процесі миротворення.

У конференції та обговоренні взяли участь представники Запорізької державної адміністрації, ректорату, громадських організацій, науковці факультету соціології та управління Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету, Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, «Запорізької політехніки», Київського університету імені Бориса Грінченка, Державного університету телекомунікацій, інших провідних вишів України, науковці із Італії, Туреччини, Грузії, Польщі та ін.

«Незважаючи на складні умови, зумовлені пандемією COVID-19, із дотриманням усіх протиепідемічних заходів, науковці зібрались у стінах Запорізького національного університету для обговорення надзвичайно важливих для України проблем, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході нашої держави та його наслідками. Предметом обговорення стали  цінності Європи, теоретичне осмислення майбутнього України в застосуванні практик, технології, ідей та цінностей європейського досвіду подолання соціальних травм у процесі миротворення, демократичних процедур та основи зняття бар’єрів сталому людському розвитку та прав людини. І хоч в конференц-залі, де проводилась конференція, було обмежене коло учасників, до її прямої трансляції на YouTube-каналі ФСУ долучилось близько 300 учасників: студентів, аспірантів, науковців університетів-партнерів. Крім того, засідання круглого столу транслювалося на YouTube-каналі «Інформаційна підтримка мереж Європейського Союзу в Україні». В аудиторії панувала атмосфера глибокої зацікавленості, наукового пошуку та творчого натхнення», – зазначає декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова.

Загалом, три сесії конференції були присвячені методологічним засадам застосування соціальних технологій у впровадженні принципів сталого розвитку суспільства, соціальним технологіям як їх теоретичній основі та практиці впровадження принципів сталого розвитку в Україні та світі.