Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті розпочала роботу Весняна школа «Я в курсі професійного майбутнього»

Двадцять другого березня на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) стартувала традиційна Весняна школа «Я в курсі професійного майбутнього». Першого дня відбулося її урочисте відкриття, а також – нагородження переможців та учасників обласної олімпіади з економіки, яка проходила 13 березня на базі ЗНУ. Окрім цього, пройшов захист робіт учасників конкурсу Ректорського есе з економіки.

Кожен із п’яти днів роботи Весняної школи буде присвячений окремій тематиці та презентуватиме один із професійних напрямів, за якими здійснюють підготовку фахівців кафедри економічного факультету. Головною метою цього профорієнтаційного заходу, що проводиться для старшокласників загальноосвітніх закладів Запоріжжя й області, і який підтримує відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ, є поглиблене професійно орієнтоване ознайомлення учнів із напрямами економічної освіти, формування й розвиток у них необхідних загальних та професійних компетентностей через проєктну, творчу та ігрову діяльність. А також – знайомство майбутніх вступників із економічним факультетом, його кафедрами та освітніми програмами, за якими здійснює підготовку фахівців економічної галузі факультет.

Учасників Весняної школи радо зустріли представники економічного факультету, а його декан Алла Череп привітала шкільну молодь із цією важливою в їхньому житті подією, яка може визначити вже сьогодні напрям їх професійного майбутнього.

Алла Василівна також познайомила гостей економічного факультету із його кафедрами (кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму; кафедра обліку і оподаткування; кафедра фінансів, банківської справи та страхування; кафедра управління персоналом і маркетингу; кафедра економічної кібернетики) та освітніми програмами, за якими здійснюють підготовку фахівців на цих кафедрах: «Облік і аудит», «Фінанси і кредит», «Маркетинг», «Економічна кібернетика», «Міжнародна економіка», «Управління персоналом та економіка праці», а також нова перспективна спеціальність «Економіка та управління ринком землі». Також було підкреслено, що ЗНУ входить у 20-ку найкращих ЗВО України, а сам економічний факультет – найстаріший у регіоні: його історія розвитку нараховує 30 років. Серед його досягнень – головна нагорода Академії економічних наук України – золота медаль ім. М.І. Туган-Барановського, якою відзначені вагомі здобутки та внесок в економічну науку. Підготовку молодих фахівців економічної галузі на факультеті здійснюють висококваліфіковані викладачі, практики, а всі випускники економічних спеціальностей по закінченню навчання або ще під час проходження виробничих практик працевлаштовуються на підприємствах та в установах Запорізької області або за її межами.

Разом із цим шкільна молодь отримала змогу переглянути відеопрезентацію щодо досягнень та діяльності означених кафедр, студентської ради економічного факультету, участі студентів у різноманітних цікавих молодіжних заходах на рівні університету та області тощо.

Ще одним урочистим моментом під час відкриття Весняної школи стало нагородження за результатами обласної олімпіади з економіки.

І місце в олімпіаді посіли: Микита Свірідов (10 клас, Запорізький ліцей «Логос») та Поліна Позняк (10 клас, Запорізький Багатопрофільний Ліцей «Перспектива»).

ІІ місце зайняв Ігор Бондар (8 клас, Запорізький ліцей «Логос»).

ІІІ місце – Іван Ганіцький (10 клас, Запорізький Багатопрофільний Ліцей «Перспектива»).

Викладачі економічного факультету привітали переможців олімпіади та їхніх учителів, які здійснювали підготовку учасників до конкурсу. Зокрема, відзначили діяльність шкільної вчительки Наталії Лисенко (ліцей «Логос»), яка вже понад 20 років викладає своїм учням економічні дисципліни, багато з яких потім навчаються на економічному факультеті ЗНУ. Окрему подяку також висловили батькам учасників олімпіади за небайдужість до заходу. А самі його переможці та учасники були відзначені відповідними грамотами за підписом ректора ЗНУ та цінними призами.

Перед молоддю також виступили, презентуючи свої спеціальності, й представники кафедр економічного факультету – завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу Микола Іванов, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Анатолій Кущик та інші.

Цього ж дня відбувся захист робіт учасників конкурсу Ректорського есе з економіки. Очно захищати свої творчі доробки вибороли право п’ятеро учасників – автори кращих із 10 представлених на конкурс есе.

Під час роботи Весняної школи учні отримали змогу ближче познайомитися із викладачами економічного факультету, економічними спеціальностями, а також з новаціями у галузі розвитку економіки та суспільства. Учнівська молодь взяла участь у тренінгах, інтерактивних заняттях, проблемних лекціях тощо, які підготували для них представники різних кафедр економічного факультету. Отже, перший і другий день Весняної школи були присвячені таким темам: «Я в курсі: маркетинг та управління персоналом – це модно!», «Я в курсі: фінанси – це перспективно!». У наступні дні на учасників заходу також чекає знайомство із іншими спеціальностями, які будуть розглянуті у рамках тем: «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!», «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!» та «Я в курсі: економічна кібернетика – це круто!». Діяльність школи триватиме до 26 березня: цього дня відбудеться підбиття підсумків її роботи.

p__dsumki.pdf

Олена Хлистун