Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології провели методичний семінар-практикум для вчителів іноземних мов

На початку цього тижня представники факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) запросили вчителів англійської та німецької мов на семінар-практикум «Іноземна мова дистанційно: особливості викладання в режимі онлайн». Захід відбувся у форматі zoom-конференці] та зібрав понад 100 вчителів м. Запоріжжя та області.

Це вже 30 зустріч у форматі «школа-університет», мета якої – вдосконалення мовно-комунікативної та інформаційно-цифрової компетентностей. І вдруге семінар став частиною національного проєкту Erasmus+ KA2, у якому наш виш бере активну участь. Цей проєкт спрямований на розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України. На майстер-класах розглянули актуальні питання дистанційної освіти. Секції модерували сертифіковані спікери, які  пройшли навчання на різних програмах:

- інфомедійна грамотність онлайн (Світлана Запольських, к. філол. н., доцентка; Марина Залужна, к. філол. н., доцентка) – розгляд основних принципів інфомедійної грамотності з використанням онлайн інструментів: Mentimeter, Padlet, Jamboard; особливості використання інфомедійних матеріалів на онлайн заняттях (Mentimeter), аналіз основних типів контенту (Padlet), навички створення інтерактивних постерів (Jamboard);

- основи медіаграмотності: аналіз і створення цифрового контенту (спікер к. філол. н., доцентка Катерина Сіріньок-Долгарьова) - основні принципи медіаграмотності, навички аналізу інформації і її візуалізації за допомогою сервісу майнд меппінгу MindMap; міні-практикум зі створення контенту: інфографіки, постерів, інтерактивних презентацій у графічному редакторі Canva;

- заняття CLIL: практичні заходи для керівництва розумінням та зосередженням уваги на мові (Наталя Надточій, к.пед.н., доцентка) – акцент на предметно-мовному інтегрованому навчанні, як органічно поєднати між собою фахові знання, предметно-мовні та загальномовні компетенції;

- дидактико-методичні принципи як теоретичний базис успішного заняття з німецької мови (Ольга Ріхтер, викладачка) – огляд дидактично-методичних принципів, які сприяють ефективності заняття з німецької мови; креативний підхід до викладання, як вимога сучасного суспільства; використання цифрових медіа для урізноманітнення та полегшення роботи викладача.

Зустрічі такого формату сприяють не тільки обміну досвідом, розвитку викладацьких компетенцій, а також мають профорієнтаційний характер. При плануванні тематики занять та секцій організатори враховують побажання шкільних колег та отримують позитивні відгуки в анкетуванні після семінарів. Учасники семінарів зазначають, що це – можливість не тільки слідкувати за новітніми тенденціями у методиці викладання іноземних мов, але й розширення мовної підготовки – зустрічі проводяться іноземними мовами.

Представники факультету іноземної філології вдячні науково-методичному центру департаменту освіти і науки Запорізької міської ради за довгорічну співпрацю у проведенні методичних заходів у форматі «школа-університет».

Гання Ваніна,

Факультет іноземної філології