Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ відбулося знайомство викладачів і студентів-китаїстів із новопризначеним директором Школи Конфуція ЗНУ

Двадцять четвертого березня на факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч його представників із новопризначеним директором Школи Конфуція ЗНУ з китайської сторони У Чжанхоа, його дружиною Юї Шуелє та викладачами школи Конфуція – науковцями Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), із яким давно і плідно співпрацює Запорізький національний університет.

Від ЗНУ на зустрічі були присутні декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, кураторка групи студентів спеціальності «Китайська мова і література», доцентка кафедри іноземних мов професійного спрямування Юлія Халемендик, а також власне першокурсники – студенти першого набору, що вивчають китайську мову та літературу на базі ФІФ. Під час заходу перекладачкою стала викладачка Школи Конфуція Ген Лепін. Самі студенти, що вже семестр вивчають китайську, розповіли представникам Школи Конфуція про свої успіхи й вислухали поради про те, як ефективно вивчати цю мову.

На початку заходу декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна зазначила, що присутні зібралися разом, аби краще познайомитися один з одним й обговорити перспективи подальшої співпраці.

Своєю чергою, пан У Чжанхоа подякував за гостинну зустріч, він наголосив, що серед його пріоритетних завдань – розвиток Школи Конфуція, опікування тим, як відбувається викладання китайської мови на факультеті іноземної мови та розвитку співробітництва між Україною та Китаєм.

Він закликав студентів старанно вивчати китайську мову, аби в майбутньому успішно скласти іспит й отримати сертифікат міжнародного зразка. Це дозволить продовжити навчання в магістратурі китайського вишу.

Своєю чергою, декан Галина Морошкіна поцікавилася, чи існує можливість для студентів, які вивчають китайську мову, пройти стажування під час навчання на базі закладів вищої освіти Китайської Народної Республіки. Адже це дозволить здобувачам вищої освіти вдосконалити свої знання шляхом т.з. «мовного занурення» та стимулюватиме їх до вивчення іноземної мови. На це пан У Чжанхоа відповів, що над реалізацією такої можливості представники китайської сторони саме старанно працюють.

Крім того, присутні на заході науково-педагогічні працівники та студенти ЗНУ мали нагоду поставити директору Школи Конфуція від китайської сторони актуальні для них запитання, обговорити різноманітні аспекти співпраці з китайськими викладачами тощо.

Наприкінці зустрічі декан Галина Морошкіна подякувала її учасникам. Вона висловила сподівання на подальше плідне співробітництво між викладачами Школи Конфуція ЗНУ та представниками факультету іноземної філології.