Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра економічної кібернетики провела заняття у Весняній школі економічного факультету: «Економічна кібернетика – це круто!»

Двадцять шостого березня 2021 року відбувся п’ятий день роботи Весняної школи економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) «Я в курсі професійного майбутнього» для учнів 9-11 класів. Цей день пройшов під гаслом «Я в курсі: економічна кібернетика – це круто!», а проводила його кафедра економічної кібернетики ЗНУ. Зустріч зі школярами розпочала словами привітання завідувачка кафедри економічної кібернетики, д.е.н., професорка Максишко Наталія Костянтинівна.

Під час виступу, який супроводжувався відеопрезентацією, Наталія Костянтинівна розповіла про розвиток цифрової економіки в Україні та світі, місце та значення випускників економічної кібернетики в суспільному житті та переваги навчання на освітній програмі «Економічна кібернетика» в Запорізькому національному університеті.

Особливу увагу вона звернула на велику потребу підприємств та організацій у фахівцях із питань аналітики, оцінювання ризику, адміністрування інформаційних систем, управління проєктами взагалі та управління проєктами інформатизації на підприємствах, в органах місцевого самоврядування тощо. Саме таких фахівців готує кафедра економічної кібернетики ЗНУ. Поєднання знань у галузі сучасних інформаційних технологій, моделювання та економіки створює унікальну перевагу освітньо-професійної програми «Економічна кібернетика» в умовах розвитку цифрової економіки. Саме ця особливість робить випускників кафедри по-справжньому універсальними фахівцями в економічній галузі, що можуть працювати на підприємствах будь-яких галузей народного господарства, приватного бізнесу та державних структур.

Випускники кафедри економічної кібернетики отримують як теоретичні знання, так і практичні навички розв’язання реальних економічних задач. Зокрема, однією з форм практичного навчання студентів є ділова гра «Конкурс проєктів автоматизації бізнес-процесів в економіці», яка проводиться десятий рік поспіль. Цього року тема конкурсу: «Розробка проєкту “Теплий дім” для ОСББ». Участь у діловій грі дає змогу здобувачам вищої освіти набути фахові компетентності та здатність працювати в команді, що дозволяє легко адаптуватися до потреб сучасного ринку праці та отримати перспективну роботу з гідною оплатою.

Далі заняття в школі продовжив д.ф.-м.н., професор Козін Ігор Вікторович. Під час інтерактивної лекції «Від ТЕТРІСА до логістики» він розповів учасникам Весняної школи про особливості та сучасні підходи до розв’язання задач маршрутизації, теорії розкладів, розміщення виробництва, розкрою та упаковки в економічній галузі. Особливу зацікавленість учнів викликали генетичні алгоритми. Ігор Вікторович навів приклади розв’язання економічних задач за допомогою природних алгоритмів.

Крім того, колектив викладачів кафедри економічної кібернетики: к.е.н., доцентка Макаренко Олена Іванівна, заступниця декана економічного факультету, к.е.н., доцентка Лось Віта Олексіївна й к.е.н., доцент Очеретін Дмитро Валерійович для учасників Весняної школи «Я в курсі професійного майбутнього» провели інтерактивний тренінг «Бізнес-аналітик». Під час тренінгу учні дізналися про основи побудови моделі попиту із використанням інформаційних технологій. Школярі виконали різноманітні завдання, а це – розв’язування ребусів, складання слів, розгадування шифрів тощо.

Учні активно та завзято виконували всі завдання, проявили свої економічні знання та здібності, працювали індивідуально і колективно – у групах. Тренінг супроводжувався відео-презентацією з цікавими постановками завдань. За результатами тренінгу учасники отримали сертифікати про участь, а найбільш активні учні ‑ грамоти за креативність, активність, краще знання економічних термінів тощо.

Продовженням занять у Весняній школі економічного факультету став Play shop на тему «Управління проєктами як тренд сучасного розвитку ІТ-галузі», який провів к.е.н., доцент Чеверда Сергій Сергійович. Він ознайомив учасників школи з сучасними тенденціями розвитку ІТ-галузі та навів переваги фахівців з економічної кібернетики при працевлаштуванні на підприємства ІТ-сфери. Учнів зацікавив короткий огляд методів та інструментів управління проєктами. Доцент Чеверда С.С. в ігровій формі показав учасникам Весняної школи як відбувається процес розробки проєкту та як «працює» модель управління проєктами.

Підтвердженням того, що день кафедри економічної кібернетики у Весняній школі економічного факультету 2021 пройшов цікаво та корисно, стали позитивні відгуки та побажання від учасників, які висловили сподівання на подальші зустрічі з її колективом.

Олена Макаренко

доцент кафедри економічної кібернетики