Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ювілей святкує завідувач кафедри прикладної екології та охорони праці Геннадій Кожемякін

31.03.2021 09:39 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ювілей поздоровлення

Тридцять першого березня у ЗНУ вітають із ювілеєм завідувача кафедри прикладної екології та охорони праці інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), кандидата технічних наук Геннадія Борисовича Кожемякіна.

У 1983 році Геннадій Кожемякін закінчив навчання на факультеті охорони навколишнього середовища Запорізького індустріального інституту за фахом «Раціональне використання водних ресурсів і знешкодження промислових стоків» і залишився в рідному інституті. Він працював на посаді інженера проблемної лабораторії зі створення маловідходних технологій та скорочення викидів у атмосферу. Згодом вступив до аспірантури при ЗІІ, де навчався упродовж 1989-1992 років. Свою кандидатську дисертацію Геннадій Борисович захистив у 1996 році за фахом «Технічні засоби захисту навколишнього середовища», після чого обіймав посаду наукового співробітника, а потім – доцента кафедри промислової екології та безпеки праці Запорізького індустріального інституту.

Після створення в 2003 році Запорізької державної інженерної академії ювіляр працював на посаді доцента кафедри, яка під час реорганізації вишу отримала назву кафедри охорони праці та екології металургійного виробництва. А згодом він керував цією кафедрою, яка на сьогодні називається кафедрою прикладної екології та охорони праці.

Наукова діяльність завжди приваблювала Геннадія Кожемякіна. До кола його наукових інтересів відносяться екологічна експертиза технічних проєктів і об’єктів, які можуть негативно впливати на навколишнє середовище; екологічний моніторинг територій і об’єктів високої напруженості; розробка заходів раціонального використання водних ресурсів, впровадження сучасних технологій підготовки води для комунального та промислового водоспоживання тощо.

На сьогодні Геннадій Кожемякін має понад 123 наукові та науково-методичні праці, серед яких – 3 навчальні посібники з грифом МОНУ, статті в науково-метричних базах. Він – автор 21 фахової статті, має 19 патентів й авторських свідоцтв. За ініціативою ювіляра на базі академії впродовж багатьох років проводилися всеукраїнські науково-практичні конференції, зокрема «Охорона навколишнього середовища промислових регіонів як умова сталого розвитку України».

Геннадій Борисович – це людина, здатна консолідувати навколо себе однодумців: команду досвідчених викладачів, молодих науковців, студентів, які прагнуть бути справжніми фахівцями своєї справи. Неповторне почуття гумору, вміння знаходити вихід із, здавалося б, безвихідних ситуацій і багато інших чудових якостей Геннадія Борисовича заслужено роблять його популярною в колективі інженерного-навчально-наукового інституту особистістю. Його думку поважає як молодь, так і більш досвідчені колеги.

Викладачі ЗНУ та  інженерного навчально-наукового інституту зокрема, його студенти щиро бажають ювіляру натхнення в науковій і викладацькій діяльності, нових ідей і звершень, здійснення всіх планів і сподівань, а також міцного здоров’я, злагоди та чудового настрою. Шановний Геннадію Борисовичу, нехай Вас завжди супроводжує успіх, постійно зігріває тепло людської вдячності, а будні та свята наповнюються гарним настроєм, любов’ю й повагою рідних, близьких, друзів і колег!

Інженерний навчально-науковий інститут