Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, співзасновниця студії свят «Joy Island» Ксенія Аксьонова

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, співзасновниця студії свят «Joy Island» Ксенія Аксьонова

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики,  співзасновниця студії свят «Joy Island» Ксенія Аксьонова
31.03.2021 15:09 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики, співзасновницею студії свят «Joy Island» Ксенією Аксьоновою.

Ксенія розповіла про свій вибір, навчання на факультеті, працевлаштування та  про те, як змінила орієнтир в професії.

- Розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- Ніяких інших варіантів навіть не розглядала, тому що до університету вчилася в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ та вже була добре знайома з кафедрою. Можна навіть сказати, вже була закохана в неї.

- А коли вступали до ЕПФК, чим керувалися? Це було бажання працювати журналістом, редактором або щось інше?)

- На той момент я вже починала свою журналістську діяльність на телеканалі «Алекс». Це були перші кроки, дитяча програма, але вже тоді, в 9 класі, я знала, що хочу пов'язати своє життя з журналістикою. Перед вступом пішла на курси в КПУ і в ЗНУ. Я думаю, тут зрозуміло, чому вибрала ЗНУ, навіть не дивлячись на те, що там (у КПУ, прим.ред.) були хороші викладачі-практики. ЗНУ – це абсолют! Зразок, еталон! Можу ще 1000 синонімів назвати, але всі, з ким би я не радилася тоді, рекомендували Запорізький національний університет!

- Які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Я обрала для себе девіз: «Нічого не бійся, експериментуй та не стій на одному місці. Час іде і треба постійно розвиватися, щоб бути затребуваною фахівчинею».

- Можливо, є щось таке, пов’язане з навчання, що дуже запам’яталось? Викладачі, предмети, студрада. Ви ж були головою волонтерського сектору в ЕПФК?

- Ох (посміхається)! Упродовж усього навчання відбулося дуже багато всього цікавого! Це – мій великий окремий етап життя. В ЕПФК відбулося моє становлення як особистості, адже вступила в коледж я ще зовсім дитиною, яка до кінця не розуміє, куди хоче йти далі. На жаль, дехто з моїх одногрупників не працює за спеціальністю. Але це був дуже пам’ятний час для всіх нас.

Я, наприклад, добре пам’ятаю візити в дитячі будинки, коли була головою волонтерського сектору студради в ЕПФК. Це – дуже велика праця, організувати все для дітей, приділити їм достатньо уваги, і я дуже вдячна кожному, хто працював у команді зі мною. Це було дуже відповідально! А ось з часу навчання саме в університеті дуже запам’ятались саме «пари». Я дуже люблю всіх викладачів факультету журналістики, кожного пам’ятаю та кожному неймовірно вдячна! Особливий зв’язок – із Галиною Володимирівною Микитів і Наталією Іванівною Тяпкіною. А в коледжі, пам’ятаю, дуже було лячно ходити на пари до Наталії Василівни Романюк (сміється). Але всі її «крилаті» вислови тепер зі мною на все життя!

- Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Не з усіма, але списувались в месенджерах, деколи зустрічались. Багато хто не працює за спеціальністю, але можу відзначити Мар’яну Сарапій, яка зараз працює на телеканалі «Z». Як на мене, це – дуже круто, що вона не втратила свій запал і продовжує й надалі жити журналістикою. Я, наприклад, дуже не хочу полишати журналістику, проте зараз вдається працювати лише на фрілансі у вільний від основної роботи час.

- Ви зрозуміли, що Вам подобається організація свят ще під час навчання в ЗНУ/ЕПФК?

- Бідному студенту потрібно було за якісь гроші їздити на пари, і ось, бідний студент влаштувався аніматором. Так далі й пішло (жартує).

- Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби знову стали студенткою?

- Під час навчання я поєднувала пари і 4 роботи! І якби знову стала студентом, то б працювала ще на п’ятій та шостій роботі, щоб встигнути спробувати все. Наприклад, я ніколи не працювала в газеті.

- А хочете взагалі, можливо в майбутньому, спробувати свої сили в роботі в газеті або журналі?

- Це дуже цікаво! Звичайно, хочу спробувати, якщо це буде затребувано. Я дуже любила верстати газети на парах.

- Що Вас надихає в роботі зараз та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Зараз мене надихає мій хлопець, ми разом відкрили студію свят, намагаємось зробити щось неймовірне, цікаве та нове. Пишаюсь нами, до нашої студії повертаються замовники, і це означає, що все не дарма!

 - Які Ваші професійні пріоритети? Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Загадую собі розвиватися і не стояти на місці в будь-які справі: чи в організації студії свят, чи в журналістиці. Хто знає, що буде далі, потрібно завжди рухатися вперед. Хочеться встигати все і скрізь бути хорошою фахівчинею!

 

Яна Власюк

 

Схожі новини