Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч студентів-інформаційників ЗНУ із роботодавцями

Днями представники факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) освітньої програми «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та держуправлінні» завітали до Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки. Це був уже не перший візит до цього осередку культури, але цікаво, що кожного разу головна книгозбірня області відкривається все з нових боків, даючи майбутнім фахівцям інформаційної галузі актуальні знання та навички.

Цього разу темою зустрічі студентів 1-3 курсів стали сучасні напрямки інформаційно-бібліотечного обслуговування. У рамках дисциплін «Аналітико-синтетичне опрацювання інформації» (викладачка Тетяна Іванюха) та «Документознавство» (викладачка Вікторія Ковпак) студенти дізналися від працівників відділів реєстрації користувачів, природничо-наукової літератури, техніко-економічної літератури та інших про те, як сучасні технології впливають на обробку бібліотечного документа та доступ читачів до документних фондів.

Присутнім пояснили, що сьогодні, завдяки плідній роботі персоналу Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки, читачі можуть, не приходячи до бібліотеки, отримати доступ до статей галузевих журналів, які для них люб’язно відсканують і відправлять на пошту за їхнім бажанням. А за допомогою електронного каталогу та онлайн-запитань можна дізнатися про потрібну літературу: чи є вона в наявності, як її взяти та де знайти? Тож можна дібрати цілий список потрібних книг, журналів, навіть не виходячи з дому, а потім оформити попереднє замовлення й отримати необхідну підбірку. Окрім надання необмеженого доступу до літератури, бібліотека радо запрошує відвідувачів до проведення різноманітних заходів із нагоди знаменних дат, або на різноманітні тренінги, форуми та засідання клубів. Для проведення подібних заходів у бібліотеці є сучасне технічне забезпечення, отримане від фінансування іноземними програмами та грантами.

Відвідавши Тренінговий центр, студенти отримали практичні навички: працівники бібліотеки провели коротку екскурсію сайтом обласної бібліотеки та навчили майбутніх колег користуватися е-Каталогом, віртуальною довідкою та іншими сервісами. Наприкінці зустрічі викладачі та студенти подякували всім працівницям бібліотеки, котрі допомогли «зануритися» у світ книг і сучасних можливостей інформаційного обслуговування та поділилися своїми враженнями:

Дар’я Симоненко, студентка 2 курсу: «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека є ніби окремою державою зі своїм населенням – мільйонами книг у залах і сховищах, тисячами туристів – щоденних відвідувачів, а також – дуже організованою системою управління, яка розвивається в ногу з часом і відповідає всім запитам сучасного світу та екстремальних умов роботи, наприклад, роботи під час пандемії».

Катерина Остряниця, студентка 2 курсу, розповіла: «Особливе захоплення викликало технічне забезпечення бібліотечного центру Вікно в Америку, де є інтерактивні дошки, книги, що передають звуки. В інтернет-просторі функціонує зручний вебсайт, в якому діє електронний каталог. Екскурсія виявилась дуже інформативною та залишила чимало позитивних емоцій».

Кафедра теорії комунікації,

реклами та зв’язків із громадськістю