Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти інженерного інституту стали учасниками Дня відкритих дверей від Вознесенівських структурних підрозділів податкової служби регіону

Днями студенти кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) стали учасниками online-заходу «День відкритих дверей», який для них організували та провели представники Вознесенівських відокремлених структурних підрозділів податкової служби регіону. Проведена зустріч надовго запам’ятається її учасникам, адже питання, які розглядалися під час неї, стосувалися багатьох галузей, із якими сьогоднішні студенти не лише зіштовхуватимуться під час трудової діяльності, а й оперуватимуть ними в повсякденному житті. Зокрема, спікери розповіли про те, як можна отримати податкову знижку; звернули увагу слухачів на те, яким чином декларуються доходи громадян та як відраховувати кошти до пенсійного фонду, коли працюєш за кордоном.

Майбутніх податківців і бухгалтерів гостинно зустріли начальник Вознесенівського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Запорізькій області Василь Рахуба та його заступниця Олена Михайличенко; начальниця Вознесенівського відділу податків і зборів з юридичних осіб і проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Запорізькій області Наталя Будревич; начальниця Вознесенівського відділу податків і зборів з фізичних осіб і проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Запорізькій області Олена Шишкіна та головна державна ревізор-інспекторка того ж відділу Лідія Чернявська.

На початку зустрічі Василь Рахуба розповів гостям про основні завдання відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків. Василь Миколайович звернув увагу студентів на роль, яку відіграють податки в житті держави, а також повідомив гостям про права та обов’язки платників. Присутні дізналися, що Вознесенівські підрозділи обслуговують майже 70 тисяч підприємств, приватних підприємців і громадян. Щомісяця платники чотирьох районів міста сплачують до державного бюджету, в середньому, 284 мільйони гривень, а до місцевої скарбниці – 328 мільйонів гривень. Олена Михайличенко розповіла гостям про те, як здійснюється адміністрування податку на додану вартість і податку на прибуток, як аналізуються ризики та виявляються схеми ухилення від оподаткування. Олена Вікторівна звернула увагу присутніх на те, як складаються акти перевірок і як проводиться роз’яснювальна робота з платниками, спрямована на упередження порушень.

Наталя Будревич поділилася зі слухачами інформацією про те, як здійснюється адміністрування ресурсних платежів. Окрему увагу Наталя Степанівна приділила транспортному податку, зокрема, вона розповіла про те, хто саме його сплачує; де можна подивитися перелік автомобілів, із яких потрібно сплачувати податок, коли саме він сплачується тощо. Олена Шишкіна та Лідія Чернявська звернули увагу присутніх на те, які податки адмініструє підрозділ і які та скільки адміністративних послуг надає податкова платникам. Окрім того, Олена Олександрівна розповіла студентам про кваліфікаційні вимоги, які висуваються до кандидатів на посади у відділі, та запросила молодь після завершення навчання приєднатися до колективу Вознесенівського відділу податків і зборів із фізичних осіб і проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування ГУ ДПС у Запорізькій області. Напевно, чимало студентів, коли отримають дипломи бакалаврів чи магістрів, із задоволенням скористаються цією пропозицією, адже сьогодні чимало співробітників податкових служб регіону є випускниками кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

Як розповіла завідувачка кафедри Тетяна Меліхова, на цій пізнавальній зустрічі співпраця між кафедрою та Вознесенівськими відокремленими структурними підрозділами податкової служби регіону не завершується, адже студентам завжди цікаво й корисно спілкуватися із фахівцями близької їм галузі. Це дозволяє їм краще зрозуміти справу, якій вони вирішили присвятити життя, та розширити своє світобачення.

Інженерний навчально-науковий інститут