Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ долучились до «WOW-фестивалю» в рамках програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність»

Представники ЗНУ долучились до «WOW-фестивалю» в рамках програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність»

Представники ЗНУ долучились до «WOW-фестивалю» в рамках програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність»
02.04.2021 15:00 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики філологічний факультет грантова діяльність медіаграмотність проєкт Вивчай та розрізняй IREXUkraine

Тридцять першого березня двадцять команд грантової програми проєкту із 12 регіонів (Львів, Запоріжжя, Кам’янець-Подільський, Чернігів, Івано-Франківськ, Кропивницький, Полтава, Херсон, Суми, Мелітополь, Бахмут, Вінниця, Луцьк) презентували свої напрацювання та здобутки у використанні інструментів медіаграмотності. Представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у онлайн-заході на платформі YouTube. «WOW-фестиваль» проходив в рамках грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність».

Модераторами онлайн-фестивалю виступили менеджери і координатори проєктів ІREX Любов Квасюк, Олександра Проценко, Олександра Усенко, Олександра Розумієнко, Олена Тараненко, які розповіли про досягнуті результати реалізованих проєктів. Учасники заходу відзначили, що для впровадження медійної грамотності в освітні процеси необхідно постійно оновлювати арсенал інструментів і підходів. Тому цей фестиваль дав змогу познайомитися з WOW-новинками для впровадження їх у власній практиці.

Нагадаємо, що проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність» спрямований на те, щоб допомогти українській молоді – споживачам інформації набути навичок критичного сприйняття інформації, необхідних для виявлення та формування стійкості до дезінформації, пропаганди та інших форм маніпулювання. Проєкт виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української Преси.

За ці три роки команда проєкту надзвичайно зросла (більш ніж 60 000 учасників з 700 навчальних закладів), охопила різноманітні освітні компоненти (загальноосвітні школи, ЗВО, ІППО, онлайн-курси, ігри, навчальні й просвітницькі відео). Його учасники відзначили, що мають грандіозні напрацювання в методичних, навчальних, наукових аспектах інтеграції інфомедійної грамотності в освіту. За словами організаторів цього заходу, до грантової програми долучилось близько 10 тисяч учасників (учителів, учнів, студентів, викладачів ЗВО, громадських активістів), а в рамках грантових проєктів провели більше 300 різних заходів, серед яких: квести, консультації для вчителів, батьків, майстер-класи, онлайн-тренінги для різних вікових категорій, інтерактивні ігри, сторітелінг, віртуальні 3Д-квести, засідання круглих столів, вебінари. А також – конкурси, практичні кейси, медіавправи, психологічні практики та артпрактики, воркшопи, створення інформаційних листівок, посібників, соціальної реклами, інфобоксів, вебсайтів, медіаабетки, мультимедійний словник інфомедійної грамотності на трьох мовах тощо.

Учасники онлайн-зустрічі представляли здобутки проєктів у вигляді відеороликів і презентацій, обмінювалися враженнями, ідеями та перспективами. Крім того, всі учасники фестивалю мали змогу проголосувати за той проєкт, який їм сподобався найбільше. Онлайн-захід був поділений на 5 серій, у кожній із яких демонстрували по 4 відеоролики з результатами грантових проєктів. При цьому, тематика цих проєктів була дуже різноманітна: «П’ятихвилинка медіаграмотності», Медіаграмотний Hub», «Створення і розповсюдження друкованих матеріалів і проведення тренінгів із популяризації медіаграмотності», «МедіаРевізія», «Впровадження медіаосвіти на уроках української мови, української та зарубіжної літератури», «Інфомедійна грамотність на заняттях англійської мови», «Студентський науковий клуб – Медіаосвіта», «Медіавчительський кампус», «Інфомедійна грамотність: навчи сам – навчи інших!», «Школа неформальної медіаосвіти в Орининській загальноосвітній школі-інтернаті», «Школа відповідального батьківства Медіапазли». А також – «Хаб інфомедійно-грамотних громадян», «300 фейкоборців», «Конструктор квестів», «Mist-Стоп інструменталізації історії», «Медіаспільнота Волинської області через активності: удосконалення через тренінги, діалогізацію, ігрофікацію і змагальництво» й «Інформаційний імунітет України».

Свої грантові проєкти «Медіаграмотність: застосувати не можна відмовитись», «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії» та «Галактика Цукерберга» презентували і представники ЗНУ – викладачі філологічного факультету і факультету журналістики Ірина Бакаленко, Віктор Костюк, Юлія Курілова, Наталія Горбач, Наталія Лебідь, Людмила Чернявська, Наталія Тяпкіна та інші). Так, учасники цих проєктів вчились самі і навчали інших як розрізняти маніпуляції і фейки, ботів і тролів, як відрізняти факти від суджень, як шукати і перевіряти надійність джерела інформації, знайомились з особливостями поширення інформації в соцмережах і новинах, опановували навички фактчекінгу, критичного мислення для розпізнавання й аналізу даних.

Проаналізував роботи учасників і подякував командам за плідну діяльність керівник експертної групи з питань розвитку кваліфікацій, освіти дорослих і педагогічної освіти Ігор Балуба, який відзначив високий професіоналізм проєктів, що дають чудову можливість спільно впроваджувати надзвичайно важливі і корисні компетентності з інформаційної та медіаграмотності. Наприкінці онлайн-заходу учасники мали змогу отримати каталог корисних напрацювань проєктів, який можна використовувати для поширення медіаграмотності в різних куточках України. Також трансляцію заходу можна переглянути: на YouTube-каналі проєкту за лінком: https://youtu.be/onQgunZVtFE

та на YouTube-каналі Академії Української Преси:

https://youtu.be/nfFUosEr_EI

 

Схожі новини